מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

כשיזמות, חדשנות ורפואה מתאחדים

ארבעה פרויקטים מרתקים זוכים בפרס המכובד ע"ש ד"ר אלון צוקר ז"ל לקידום חדשנות ויזמות רפואית.

פרס ע"ש ד"ר אלון צוקר ז"ל לקידום חדשנות ויזמות רפואית, הוענק לראשונה לארבעה סטודנטים לרפואה עבור פרויקטים מבטיחים, יוצאי דופן ובעלי הבטחה גלומה לפתרון מעשי לקידום ושיפור הרפואה והבריאות. שווי הפרס בסך 15,000 ₪ לכל פרויקט. 

הפרס ניתן בתאריך  29 במאי 2023 במסגרת טקס הענקת פרסי הצטיינות ותעודות הערכה על הישגים אקדמיים, מעורבות חברתית, חדשנות ויזמות לשנת הלימודים תשפ"ב  של בית הספר לרפואה ע"ש ג'ויס וארווינג גולדמן.

ד"ר אלון צוקר ז"ל, בוגר המחזור הראשון של ביה"ס לרפואה ע"ש ג'ויס וארווינג גולדמן, בעל תואר PhD במחלקה למדיניות וניהול מערכות בריאות ומנכ"ל חברת ראשטוב תעשיות תוכנה בע"מ, היה רופא ויזם,דוגמא ומופת לחזון וליזמות בתחום הרפואה הדיגיטלית. אלון נחשב כפורץ דרך וחלוץ בפיתוח "תכנת הקליקס", הרשומה הרפואית הממוחשבת שהוטמעה בארץ ובעולם בקופות החולים ובבתי החולים.

לזכרו, משפחתו ושותפו חנן שחף, החליטו להעניק פרס לסטודנטים לרפואה אשר מקדמים חדשנות ויזמות רפואית, תחום אשר היה קרוב לליבו. ארבעה פרויקטים, מתוך 8 שהוגשו, נבחרו בקפידה לזכייה על ידי ועדה אקדמית ומקצועית שכללה 6 שופטים ואנשי מקצוע מתחום הרפואה ומקצועות הבריאות.

פרופ' אנג'ל פורגדור, דיקן הפקולטה למדעי הבריאות: "הסטודנטים, בפרויקטים שפיתחו, הראו כיצד ידע אקדמי בשילוב רעיון חדשני ויכולת יזמותית, יכולים ליצור משהו ייחודי. אין ספק שפרויקטים אילו מהווים דוגמא יוצאת דופן למצוינות ברוח חזון הפקולטה למדעי הבריאות, ובעלי תרומה מקצועית וחברתית. ארבעת הסטודנטים שזכו הינם מוכשרים, יצירתיים  ומלאי השראה"

ד"ר נילי צוקר: "יזמות וחדשנות מצריכות חשיבה מחוץ לקופסה. אלון ,הקדים את דורו, בזיהוי הצורך להעניק לרופא כלים לטובת שימור הרצף הטיפולי, אחסון שליפה ואינטגרציה של המידע. הייתה לו התעוזה, החזון והמעוף, וכן היכולת לחשוב בדרכים לא סטנדרטיות ומקוריות, ולמצוא פתרונות מהפכניים שאף אחד לא חשב עליהם מראש. הודות למערכת שפיתח, הפכה ישראל חלוצה וברבות הימים למעצמה בניתוח דאטה רפואי. הזוכים בפרס, זיהו סוגיות קיימות ומצאו דרכים מקוריות לפתור אותן, והפרס מהווה הכרה במאמץ, בידע ובחדשנות שהם הביאו בפיתוח הפרויקטים, ומעניק להם הזדמנות להמשיך לפתח את רעיונותיהם".

 מקבלי הפרס והפרויקטים שנבחרו:

  • נטע לוטם, סטודנטית שנה 6, על פיתוח  MINDI , אפליקציה בתחום בריאות הנפש שנועדה לחבר ולערב מטופלים למהלך הטיפולי, ולהחזיר להם תחושה של שליטה ויכולת המעקב אחר מצבם, וכן לאתר תופעות לוואי ולזהות שינוי או החמרה במצבם הבסיסי של המטופלים.
  • קרני אילן , סטודנטית שנה 6, על פיתוח Femini , אפליקציה המאפשרת בדיקה ביתית לגילוי מוקדם של סרטן השד, באמצעות מדבקה על החזה. זהו שילוב של בינה מלאכותית עם חומרה מתקדמת.
  • עומר יעקב, סטודנט שנה 6, על פיתוח מערכת לזיהוי שיתוק פנים, המבוססת על בינה מלאכותית. המערכת מקבלת תמונה של המטופל, ולאחר סדרת פעולות עיבוד תמונה, מנתחת את התמונה ומחזירה תשובה באם התמונה שייכת לאדם בריא או לאדם הסובל משיתוק פנים.
  • נעם הדר, סטודנט שנה 5, על פיתוח תוכנה עבור חוקרים למציאת מחיקות בגנום אשר תסייע לרופאים במציאת מחלות גנטיות.

פרס ייחודי זה ינציח את עשייתו, תרומתו וזכרו של ד"ר אלון צוקר ז"ל ויעודד סטודנטים נוספים למעורבות חדשנות יצירתיות ועשייה בתחומים של שיפור הרפואה והבריאות גם בשנים הבאות.

פרס ע"ש ד"ר אלון צוקר ז"ל לקידום חדשנות ויזמות רפואית, הוענק לראשונה לארבעה סטודנטים לרפואה עבור פרויקטים מבטיחים, יוצאי דופן ובעלי הבטחה גלומה לפתרון מעשי לקידום ושיפור הרפואה והבריאות. שווי הפרס בסך 15,000 ₪ לכל פרויקט.  הפרס ניתן בתאריך  29 במאי 2023 במסגרת טקס הענקת פרסי הצטיינות ותעודות הערכה על הישגים אקדמיים, מעורבות חברתית, חדשנות ויזמות לשנת הלימודים תשפ"ב  של בית הספר לרפואה ע"ש ג'ויס וארווינג גולדמן. ד"ר אלון צוקר ז"ל, בוגר המחזור הראשון של ביה"ס לרפואה ע"ש ג'ויס וארווינג גולדמן, בעל תואר PhD במחלקה למדיניות וניהול מערכות בריאות ומנכ"ל חברת ראשטוב תעשיות תוכנה בע"מ, היה רופא ויזם,דוגמא ומופת לחזון וליזמות בתחום הרפואה הדיגיטלית. אלון נחשב כפורץ דרך וחלוץ בפיתוח "תכנת הקליקס", הרשומה הרפואית הממוחשבת שהוטמעה בארץ ובעולם בקופות החולים ובבתי החולים. לזכרו, משפחתו ושותפו חנן שחף, החליטו להעניק פרס לסטודנטים לרפואה אשר מקדמים חדשנות ויזמות רפואית, תחום אשר היה קרוב לליבו. ארבעה פרויקטים, מתוך 8 שהוגשו, נבחרו בקפידה לזכייה על ידי ועדה
462

למה הכי כיף ללמוד אצלנו

775
Posts
7741
followers
59
following