מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

הטוב, הרע והביזאר: הקורסים המיוחדים ביותר באוניברסיטה, גרסת תשפ"ד

אנחנו יודעים שאת התואר שבחרת ללמוד בחרת מתוך עניין, אבל מדי פעם לא יזיק קצת גיוון וללמוד משהו בתחום אחר, לא? רגע לפני פתיחת ההרשמה לקורסים לשנה הקרובה, הכנו רשימה של כמה קורסים כללים שווים ומסקרנים.

קיר טיפוס למתחילים בלבד | מספר קורס 700.1.2102

למי מתאים: לא ליובל שמלא. למתחילים בלבד.

מה קורה: פעם בשבוע מתרעננים מהקמפוס והולכים לעיר העתיקה כדי ללמוד איך לטפס. לא מספיק משכנע? אם תלכו ברגל לשם תוכלו גם לסמן וי על מכסת הצעדים היומית. זה כבר רווח כפול.

למה להירשם: כי בכיתה יא' עשית סנפלינג בנקיק השחור והיה לך ממש כיף ומאז לא חזרת לזה.

 

פרפורמנס בגוף ראשון| מספר קורס 165.1.0163

למי מתאים: למי שערבוב האותיות "שאנג'לה לקוויפה וודלי" אומר משהו.

מה קורה: סדנה מעשית שבה חוקרים את זהות הדראג בחברה, כולל ההיסטוריה של הדראג, תפקידו החברתי והעוינות והמשיכה כלפי דמות הדראג. במהלך הסדנא התלמידים והתלמידות יעברו תהליך של בדיקת המרחב המגדרי של עצמם ויעבדו על יצירה אישית, בסיום הסדנא יועלה ערב מופע של היצירות האישיות.

למה להירשם: כי לא תהיה עוד הזדמנות, בטח לא אקדמית כדי להתעסק ולחקור את המרחב המגדרי שלך. hey kitty girl it's your world

 

מהבצל עד מסיבת כבדים: הרגעים הגדולים של הסאטירה הישראלית | מספר קורס 122.1.4961

למי מתאים: למי שכל מם שמעלה לפשוטעות מתפוצץ מלייקים.

מה קורה: לבצל ולסאטירה יש כמה מאפיינים משותפים. שניהם יכולים להיות מאוד חריפים ולשניהם יש יכולת לעורר תחושה של אי נוחות. סאטירה היא חלק משמעותי וחשוב מכל תרבות ואולי גם בצל, לפחות לחלק מהתרבויות. הקורס יעסוק באופן שבו השסעים והמתחים המרכזיים המכוננים את החברה בישראל משתקפים בסאטירה הישראלית.

למה להירשם: כדי שבארוחת החג יהיה ביכולתך לשלוף משפט של אפרים קישון ולזכות במבטי הערכה מהדודים.

 

מצבי חירום ומשברים בישראל | מספר קורס 167.1.0473

למי מתאים: למי שעושה בינג' על אולפני חדשות ומתחזק חשבון טוויטר.

מה קורה: הקורס בודק את ההתמודדות של המדינה עם משברים ומצבי חירום באמצעות ניתוח שורה של משברים ומצבי חירום מסוגים שונים בהיסטוריה של ישראל: טרור, איומים ביטחוניים, משברים כלכליים, אלימות פוליטית ועוד. בקורס דנים במתח בין ההכרח להגן על בטחון המדינה ובין שמירה על דמוקרטיה וזכויות אדם, ובסכנת הניצול לרעה של מצב חירום על ידי ממשלות לצרכים פוליטיים.

למה להירשם: כדי להפסיק להאמין לכל מי שאומר שהיה פה שמח לפני שנולדתי.

המרד הגדול ואגדות החורבן | מספר קורס 125.1.0272

למי מתאים: למי שרוצה לדעת איך עדיין אחרי כל כך הרבה שנים צום ט' באב עדיין מתקיים.

מה קורה: מלחמת היהודים נגד רומא הייתה מלחמה טרגית ואכזרית. הקורס יבחן את תולדות המלחמה וגם את האגדות אודות המלחמה שהתהוו בעקבותיה. בין קטעי הקריאה שיקראו יהיה את החיבור מלחמת היהודים מאת יוספוס פלביוס, הנרטיב ההיסטורי היחיד של המלחמה שעדיין קיים.

למה להירשם? עוד כמה חודשים נתחיל להרגיש את השפעת שביתת התסריטאים בהוליווד וזה יהיה זמן מעולה כדי להכיר את אגדות החורבן. סיפורים מרתקים ואכזריים עם מסרים עמוקים.

 

מערכת המשפט בישראל  | מספר קורס 167.1.0247

למי מתאים: לכל אזרח ואזרחית שרוצה לנצח בויכוח.

מה קורה: הקורס עוסק במערכת המשפט הישראלית והגורמים הפועלים בה. במהלכו ינותחו הדרכים ליצירת הדין בישראל, יוצגו הגורמים הפועלים לעיצובו בדגש על חלקם של בתי המשפט והשופטים, הייעוץ המשפטי, עורכי הדין והפרקליטות. הסטודנטים יעמדו על יכולותיה ומגבלותיה של מערכת המשפט הישראלית במתן מענה לסוגיות חברתיות, כלכליות, מדיניות והיסטוריות.  הקורס כולל הרצאות אורחות, דיונים, סרטים וסיור.

למה להירשם: כדי להבין טוב יותר את מה שקורה.

 

לחש, נחש וחלום: פרקטיקות לנבואה וניחוש  | מספר קורס 126.1.0218

למי מתאים: למי שחושב שפרופסור טרלוני יודעת מה היא אומרת.

מה קורה: אז לא, למרות שאולי אפשר להתבלבל מהשם, לא מדובר בספר חדש בסדרת 'נרניה' אלא בקורס אקדמי עם נק"ז והכל. הקורס שואל מה הוא חלום. האם מדובר במשהו מוחי או במשהו מחוץ לתודעה? האם הכל מהדמיון או האם אנשים באים להעביר לנו מסרים בחלום? הקורס יענה על כל זה בהקשר של התרבות היהודית.

למה להירשם: כדי להבין מה משמעות החלום שחלמת שבו סתיו קצין הביאה לך פתי בר עם שוקולד.

קיר טיפוס למתחילים בלבד | מספר קורס 700.1.2102 למי מתאים: לא ליובל שמלא. למתחילים בלבד. מה קורה: פעם בשבוע מתרעננים מהקמפוס והולכים לעיר העתיקה כדי ללמוד איך לטפס. לא מספיק משכנע? אם תלכו ברגל לשם תוכלו גם לסמן וי על מכסת הצעדים היומית. זה כבר רווח כפול. למה להירשם: כי בכיתה יא' עשית סנפלינג בנקיק השחור והיה לך ממש כיף ומאז לא חזרת לזה.   פרפורמנס בגוף ראשון| מספר קורס 165.1.0163 למי מתאים: למי שערבוב האותיות "שאנג'לה לקוויפה וודלי" אומר משהו. מה קורה: סדנה מעשית שבה חוקרים את זהות הדראג בחברה, כולל ההיסטוריה של הדראג, תפקידו החברתי והעוינות והמשיכה כלפי דמות הדראג. במהלך הסדנא התלמידים והתלמידות יעברו תהליך של בדיקת המרחב המגדרי של עצמם ויעבדו על יצירה אישית, בסיום הסדנא יועלה ערב מופע של היצירות האישיות. למה להירשם: כי לא תהיה עוד הזדמנות, בטח לא אקדמית כדי להתעסק ולחקור את המרחב המגדרי שלך. hey kitty girl it's your world   מהבצל עד מסיבת כבדים: הרגעים הגדולים של הסאטירה הישראלית |
592

למה הכי כיף ללמוד אצלנו

775
Posts
7741
followers
59
following