מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

אינטימיות בעולם חשוף ומערכות יחסים עם הטכנולוגיה

התערוכה הבינלאומית "מציאויות מרושתות" מבטאת את מערכות היחסים המורכבות של האדם עם התקדמות הטכנולוגיה ומוצגת בימים אלו במסגרת קורס אוצרות המתקיים באוניברסיטת בן גוריון בנגב בשיתוף גלריית טרומפלדור.

כיצד מתבטאות מערכות היחסים שלנו עם הטכנולוגיה והשימוש בה? כיצד הרצון לאהוב ולהיות נאהב מתווכים דרכה? כיצד האינטימיות מגולמת בעולם שבו הכול חשוף ומתועד וכיצד רגש מומר באפקט? שאלות אלו ואחרות באות לידי ביטוי בתערוכה בינלאומית הנערכת במסגרת קורס אוצרות שנערך באוניברסיטת בן-גוריון בנגב בשיתוף גלריית טרומפלדור.

קורס האוצרות מועבר במהלך שנה ג' בתואר הראשון במחלקה לאמנויות בהנחיית ד"ר מעין אמיר, אוצרת אוניברסיטת בן גוריון. האוצרוּת בתערוכה היא של הסטודנטיות המצטיינות בקורס. הנושא נבחר על ידי הסטודנטיות שמקימות את התערוכה מאפס עד להצגה במהלך הקורס. הן עורכות ראיונות עם האמנים והאמניות, עורכות את טקסט אמן (הטקסט העוסק במפעל היצירה של האמן או האמנית שנבחרו להצגה), ובאופן אישי מנהלות את השיח עם האמן מהרגע של הפניה עד לרגע ההצגה של העבודות.

התערוכה מציגה יצירות של אמני וידאו ארט המוצגים על קירות הגלריה לצד מיצגים מוחשיים. ישנו שילוב של אמנות מקומית ואמנים ואמניות מצרפת, ארצות הברית ואוסטריה שמרביתם זוכי פרסי אומנות ברמה בינלאומית.

התערוכה כוללת תשע עבודות וידאו ייחודיות מהעשור האחרון, כאשר הווידאו בעצמו הוא תוצאה של ההתקדמות הטכנולוגית.

"בעידן שבו טכנולוגיות ייצוגיות נמצאות בלב מערכות היחסים בין אנשים, ביקור בתערוכה מאפשר להכיר את הדרכים שבהן אמנים ואמניות משתמשים ביכולת היצירתית שלהם כדי לבחון את יחסי הגומלין המורכבים בין בני אדם לטכנולוגיה כמו גם היכולת שלנו לייצר דרכן חוויות חושיות משמעותיות", מדבריה של ד"ר מעין אמיר מרצת קורס האוצרות במחלקה לאומנויות, אשר הנחתה את הסטודנטים/יות.

בין האמניות והאמנים המציגים בתערוכה: מיה אגם, שרון בלבן, גיא בן-נר, רועי מנחם הרשקוביץ, פיליפ הולזגן, אנטואן שמיט, מולי סודה, ליליאנה פרבר.

התערוכה מוצגת בימים אלו ועד תחילת חודש אוקטובר. ממוקמת בגלריית טרומפלדור, רחוב טרומפלדור 19, באר-שבע ופתוחה לקהל בימים ג'-ו' 10:00-14:00. הכניסה חופשית.

כיצד מתבטאות מערכות היחסים שלנו עם הטכנולוגיה והשימוש בה? כיצד הרצון לאהוב ולהיות נאהב מתווכים דרכה? כיצד האינטימיות מגולמת בעולם שבו הכול חשוף ומתועד וכיצד רגש מומר באפקט? שאלות אלו ואחרות באות לידי ביטוי בתערוכה בינלאומית הנערכת במסגרת קורס אוצרות שנערך באוניברסיטת בן-גוריון בנגב בשיתוף גלריית טרומפלדור. קורס האוצרות מועבר במהלך שנה ג' בתואר הראשון במחלקה לאמנויות בהנחיית ד"ר מעין אמיר, אוצרת אוניברסיטת בן גוריון. האוצרוּת בתערוכה היא של הסטודנטיות המצטיינות בקורס. הנושא נבחר על ידי הסטודנטיות שמקימות את התערוכה מאפס עד להצגה במהלך הקורס. הן עורכות ראיונות עם האמנים והאמניות, עורכות את טקסט אמן (הטקסט העוסק במפעל היצירה של האמן או האמנית שנבחרו להצגה), ובאופן אישי מנהלות את השיח עם האמן מהרגע של הפניה עד לרגע ההצגה של העבודות. התערוכה מציגה יצירות של אמני וידאו ארט המוצגים על קירות הגלריה לצד מיצגים מוחשיים. ישנו שילוב של אמנות מקומית ואמנים ואמניות מצרפת, ארצות הברית ואוסטריה שמרביתם זוכי פרסי אומנות ברמה בינלאומית. התערוכה כוללת
267

למה הכי כיף ללמוד אצלנו

775
Posts
7741
followers
59
following