מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

תעשו גוגל ותמצאו: דוקטורנטית מהאוניברסיטה זכתה ב-Google Phd Fellowship

תעשו גוגל ותמצאו: יוליה גולדנברג, דוקטורנטית במחלקה להנדסת מערכות תוכנה ומידע באוניברסיטה, זכתה במלגה היוקרתית של גוגל לדוקטורנטים מצטיינים. המלגה נועדה לתמוך בדוקטורנטיות ודוקטורנטים מצטיינים ברחבי העולם ויוליה זכתה בה על מחקרה בתחום של אינטראקציית אדם-מחשב.

טיפוח ושמירה על קשרים חזקים עם הקהילה האקדמית נמצאים בראש סדר העדיפויות של Google. תוכנית המלגות לדוקטורט של גוגל נוצרה כדי להכיר בסטודנטים ובסטודנטיות מצטיינים לתארים מתקדמים המבצעים מחקר יוצא דופן וחדשני בתחומים הרלוונטיים למדעי המחשב.

המלגות תומכות במועמדים מבטיחים לתואר שלישי מכל הרקעים המבקשים להשפיע על עתיד הטכנולוגיה. רק 40 דוקטורנטים ודוקטורנטיות מכל העולם זוכים במלגה היוקרתית מדי שנה. הפעם זכו בה סטודנטים מאוניברסיטאות מובילות, כגון MIT, Berkeley, University of Oxford; ויוליה היא הנציגה היחידה מישראל.

יוליה נולדה ברוסיה ועלתה לישראל לפני כעשר שנים. ללימודי תואר שלישי באוניברסיטת בן-גוריון התקבלה לאחר שסיימה תואר ראשון בפסיכולוגיה ברוסיה, ותואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית באוניברסיטת תל אביב. עבודת הדוקטורט שלה נעשית בהנחייתו של פרופ' נעם טרקטינסקי מהמחלקה להנדסת מערכות תוכנה ומידע, מומחה בעל שם עולמי בתחום של ממשקי אדם-מחשב.

מחקר פורץ דרך. יוליה גולדנברג
מחקר פורץ דרך. יוליה גולדנברג

מטרת המחקר של יוליה היא להגדיר את התצוגה האופטימלית של אלמנטים גרפיים בממשקים דו-כיווניים (בשפות המשלבות שני כיוונים שונים בקריאה וכתיבה, כגון עברית וערבית) דרך מחקרים אמפיריים. תוצאות המחקר יעזרו למפתחים ולמעצבים לפתח ממשקים יותר ידידותיים למשתמש. פרקים נבחרים מעבודת הדוקטורט שלה הוצגו בכנסים מקצועיים הקשורים לתחום מחקרה.

יוליה תכננה לקדם את מחקרה עם תחילת שנת הלימודים, אך המלחמה שינתה את התוכניות. מתחילת המלחמה היא פועלת בחמ"ל של עיריית רעננה, ומגייסת תרומות שתכליתן לממן רכישת ציוד טקטי לחיילים.

טיפוח ושמירה על קשרים חזקים עם הקהילה האקדמית נמצאים בראש סדר העדיפויות של Google. תוכנית המלגות לדוקטורט של גוגל נוצרה כדי להכיר בסטודנטים ובסטודנטיות מצטיינים לתארים מתקדמים המבצעים מחקר יוצא דופן וחדשני בתחומים הרלוונטיים למדעי המחשב. המלגות תומכות במועמדים מבטיחים לתואר שלישי מכל הרקעים המבקשים להשפיע על עתיד הטכנולוגיה. רק 40 דוקטורנטים ודוקטורנטיות מכל העולם זוכים במלגה היוקרתית מדי שנה. הפעם זכו בה סטודנטים מאוניברסיטאות מובילות, כגון MIT, Berkeley, University of Oxford; ויוליה היא הנציגה היחידה מישראל. יוליה נולדה ברוסיה ועלתה לישראל לפני כעשר שנים. ללימודי תואר שלישי באוניברסיטת בן-גוריון התקבלה לאחר שסיימה תואר ראשון בפסיכולוגיה ברוסיה, ותואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית באוניברסיטת תל אביב. עבודת הדוקטורט שלה נעשית בהנחייתו של פרופ' נעם טרקטינסקי מהמחלקה להנדסת מערכות תוכנה ומידע, מומחה בעל שם עולמי בתחום של ממשקי אדם-מחשב. מחקר פורץ דרך. יוליה גולדנברג מטרת המחקר של יוליה היא להגדיר את התצוגה האופטימלית של אלמנטים גרפיים בממשקים דו-כיווניים (בשפות המשלבות שני כיוונים שונים בקריאה וכתיבה, כגון עברית וערבית) דרך
207

מעניין לקרוא עוד