מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

יהודית רביץ תקבל תואר ד"ר לשם כבוד מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב

היוצרת והמוזיקאית יהודית רביץ, ילידת העיר באר שבע, תקבל תואר דוקטור לשם כבוד מהאוניברסיטה של עיר הולדתה. "הענקת התואר מציינת את ההערכה העצומה וההכרה בך כאמנית יוצרת מהשורה הראשונה, ולא פחות מכך את השפעתה העמוקה של יצירתך על התרבות הישראלית ועל הישראליות עצמה", ציין נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, פרופ' דניאל חיימוביץ.

הסנאט והוועד המנהל אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מעניקים מדי שנה תארי ד"ר לשם כבוד עבור עשייה יוצאת דופן בתחומים מגוונים למען רווחת המדינה והאנושות. בין מקבלי התואר השנה, היוצרת והמוזיקאית יהודית רביץ.

זה למעלה מחמישה עשורים שקולה משולב בפסקול חיינו ומעצב אותו, מלווה רגעים קטנים וגדולים, מתאר אותנו בצלילים עדינים ומדויקים. היצירה של יהודית רביץ מוצאת הד בליבם של דורות שלמים, ומצליחה לתמצת את מי שאנחנו, מהיכן אנחנו באים ולאן אנו שואפים להגיע.

במכתב מנשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, פרופ' דניאל חיימוביץ, בשם ועדת התואר נאמר: "הענקת התואר מציינת את ההערכה העצומה וההכרה בך כאמנית יוצרת מהשורה הראשונה, ולא פחות מכך את השפעתה העמוקה של יצירתך על התרבות הישראלית ועל הישראליות עצמה. זה למעלה מחמישה עשורים שקולך משולב בפסקול חיינו ומעצב אותו, מלווה רגעים קטנים וגדולים, מתאר אותנו בצלילים עדינים ומדויקים. המוזיקה שלך מוצאת הד בליבם של דורות שלמים, ומצליחה לתמצת את מי שאנחנו, מהיכן אנחנו באים ולאן אנו שואפים להגיע. את נותנת קול לתקוות ולחלומות שלנו, לפחדים ולפגיעוּת שלנו, והמוזיקה שלך היא גשר בין דורות ותרבויות, ומטפחת הבנה, אחדות ותחושת שייכות משותפת."

עוד נכתב ליוצרת: "בהזמנה להעניק לך תואר דוקטור לשם כבוד – הכבוד הוא גם שלנו. נוכחותך בשורותינו, במיוחד בשנה קשה זו עבור ישראל כולה, אך באופן ספציפי עבור הנגב, תהיה עדות לערכים היקרים לנו, תזכורת לכוחה של האמנות, והשראה לסטודנטים ולסגל שלנו".

יהודית רביץ | צילום: אלכס ליבק
יהודית רביץ | צילום: אלכס ליבק

יהודית רביץ: "התרגשתי מאד לקבל את הודעת האוניברסיטה המבקשת להעניק לי תואר ד"ר של כבוד, תודה רבה לאנשי האוניברסיטה על המחשבה עלי".

הטקס יתקיים במהלך המושב השנתי של חבר הנאמנים במהלך חודש מאי 2024.

הסנאט והוועד המנהל אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מעניקים מדי שנה תארי ד"ר לשם כבוד עבור עשייה יוצאת דופן בתחומים מגוונים למען רווחת המדינה והאנושות. בין מקבלי התואר השנה, היוצרת והמוזיקאית יהודית רביץ. זה למעלה מחמישה עשורים שקולה משולב בפסקול חיינו ומעצב אותו, מלווה רגעים קטנים וגדולים, מתאר אותנו בצלילים עדינים ומדויקים. היצירה של יהודית רביץ מוצאת הד בליבם של דורות שלמים, ומצליחה לתמצת את מי שאנחנו, מהיכן אנחנו באים ולאן אנו שואפים להגיע. במכתב מנשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, פרופ' דניאל חיימוביץ, בשם ועדת התואר נאמר: "הענקת התואר מציינת את ההערכה העצומה וההכרה בך כאמנית יוצרת מהשורה הראשונה, ולא פחות מכך את השפעתה העמוקה של יצירתך על התרבות הישראלית ועל הישראליות עצמה. זה למעלה מחמישה עשורים שקולך משולב בפסקול חיינו ומעצב אותו, מלווה רגעים קטנים וגדולים, מתאר אותנו בצלילים עדינים ומדויקים. המוזיקה שלך מוצאת הד בליבם של דורות שלמים, ומצליחה לתמצת את מי שאנחנו, מהיכן אנחנו באים ולאן אנו שואפים להגיע. את נותנת קול לתקוות ולחלומות שלנו,
250

מעניין לקרוא עוד