מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

בנעליה של גולדה

הנינה של ראשת הממשלה ה-4 סיימה קורס קיץ באוניברסיטה.

שיתוף הפעולה בין דוד בן-גוריון וגולדה מאיר השתרע על פני עשרות שנים. חתימתה מתנוססת לצד חתימתו על מגילת העצמאות, ובשנות ה-50 היא שירתה כשרת העבודה בממשלתו. כעת נוצר קשר מחודש כשהנינה של גולדה, רמי (Remy) מאיר, הצטרפה ללימודי קיץ באוניברסיטה הנושאת את שמו של ראש הממשלה הראשון.

הנינה של ראשת הממשלה ה-4 של ישראל, דוקטורנטית בתחום של חקר המוח, הגיעה אלינו לקורס מרוכז במסגרת תוכנית לשיתוף פעולה אקדמי עם אוניברסיטת בראון בארה"ב.

מדובר בקורס ייחודי המתקיים בחלל היזמות לנוירו-טכנולוגיה על שם גורדון ס. כהן שנחנך בשנה שעברה. משתתפים בו 20 סטודנטים משתי האוניברסיטאות, בעלי רקע בתחומים כגון חקר המוח, מדעי המחשב והנדסה ביו-רפואית. קיומו של הקורס התאפשר גם הודות לתרומתם של אינה ולואיס חפץ מבוסטון.

הצעירה היהודייה בעלת הייחוס המשפחתי לומדת בהדרכתו של פרופ' אורן שריקי, חבר סגל המחלקה למדעי הקוגניציה והמוח, ולפני שהמריאה חזרה להמשך לימודיה כדוקטורנטית באוניברסיטת בראון, ביקרה בארכיון בן-גוריון בשדה בוקר.

רמי מאיר, הנינה של גולדה. יחד עם נשיא האוניברסיטה פרופ' דניאל חיימוביץ וחוקר המוח פרופ' אורן שריקי | צילום: דני מכליס
רמי מאיר, הנינה של גולדה. יחד עם נשיא האוניברסיטה פרופ' דניאל חיימוביץ וחוקר המוח פרופ' אורן שריקי | צילום: דני מכליס

אביה היה בן 15 כשגולדה נפטרה, ולימים פיתח קריירה מדעית מעבר לים. הוא יצא לפוסט דוקטורט בארה"ב, והשתקע שם. כיום הוא מרצה למתמטיקה בדרגת פרופסור. רמי נולדה וגדלה באלבמה, וכבר ביקרה בישראל בעבר. ביקורה הנוכחי, שהסתיים בימים אלה, הוקדש רובו ככולו ללימודים, והיא לא פוסלת את האפשרות לבקר כאן פעם נוספת בעתיד הקרוב. 

סיפור חייה של גולדה עלה שוב לכותרות בעקבות הסרט אודותיה שיצא בימים אלה לאקרנים, בכיכובה של הלן מירן המגלמת את הסבתא רבתא של רמי מאיר.

שיתוף הפעולה בין דוד בן-גוריון וגולדה מאיר השתרע על פני עשרות שנים. חתימתה מתנוססת לצד חתימתו על מגילת העצמאות, ובשנות ה-50 היא שירתה כשרת העבודה בממשלתו. כעת נוצר קשר מחודש כשהנינה של גולדה, רמי (Remy) מאיר, הצטרפה ללימודי קיץ באוניברסיטה הנושאת את שמו של ראש הממשלה הראשון. הנינה של ראשת הממשלה ה-4 של ישראל, דוקטורנטית בתחום של חקר המוח, הגיעה אלינו לקורס מרוכז במסגרת תוכנית לשיתוף פעולה אקדמי עם אוניברסיטת בראון בארה"ב. מדובר בקורס ייחודי המתקיים בחלל היזמות לנוירו-טכנולוגיה על שם גורדון ס. כהן שנחנך בשנה שעברה. משתתפים בו 20 סטודנטים משתי האוניברסיטאות, בעלי רקע בתחומים כגון חקר המוח, מדעי המחשב והנדסה ביו-רפואית. קיומו של הקורס התאפשר גם הודות לתרומתם של אינה ולואיס חפץ מבוסטון. הצעירה היהודייה בעלת הייחוס המשפחתי לומדת בהדרכתו של פרופ' אורן שריקי, חבר סגל המחלקה למדעי הקוגניציה והמוח, ולפני שהמריאה חזרה להמשך לימודיה כדוקטורנטית באוניברסיטת בראון, ביקרה בארכיון בן-גוריון בשדה בוקר. רמי מאיר, הנינה של גולדה. יחד עם נשיא האוניברסיטה
244

למה הכי כיף ללמוד אצלנו

775
Posts
7741
followers
59
following