מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

מפשיל שרוולים

הכירו את ברק דביר, היו"ר החדש של האגודה הסטודנטיאלית. תושב הנגב, בוגר תואר ראשון בפוליטיקה וממשל, וסטודנט לתואר שני במינהל עסקים, נשוי ואב לתינוקת בת שישה חודשים.

ברק דביר (27), סטודנט לתואר שני במינהל עסקים, נשוי לסתיו ואב טרי לאריאל, תינוקת בת שישה חודשים, מנהל אורח חיים מרתק. לצד טיפוח חיי משפחה וקריירה אקדמית, הוא מכהן בחודשים האחרונים בתפקיד יושב ראש האגודה הסטודנטיאלית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. סדר יומו עמוס ובמעט הזמן שנותר לו, דביר משחק כדורסל ומשתתף בתוכנית Leaders של מרכז היזמות.

ברק דביר, היו"ר החדש של האגודה הסטודנטיאלית

מסלול התקדמותו היה הדרגתי ומחושב, כפי שהוא מתאר: "בשנה א' נכנסתי להיות נציג המחלקה לכלכלה במועצה הסטודנטיאלית, ומתוכה נבחרתי להיות מזכ"ל המועצה. מילאתי את התפקיד במשך שנתיים, ובחודש אפריל האחרון הגשתי את מועמדותי לתפקיד יושב ראש האגודה – ונבחרתי".

תקופה ארוכה צעד ברק לצידה של קודמתו בתפקיד, שיר צדוק, התרשם מעשייתה והיה מעורב בקבלת החלטות. את ההחלטה להחליף אותה קיבל ככל שהתקרב מועד הבחירות. השתתפותו הפעילה ב'פורום לקידום הנגב', שם נדונו בין השאר הדרכים לשפר את רמת הביטחון האישי של ציבור הסטודנטים ברחובות ובכבישים, רק הגבירה אצלו את התיאבון לטעום מהמנה העיקרית – ניהול האגודה הסטודנטיאלית. לסטודנטים ולסטודנטיות שתמכו בו הוא מעביר מסר חד וברור: "דעו לכם שיש על מי לסמוך, הפשלנו שרוולים ונעבוד למען כל אחד ואחת מכם".

אתה רואה את עצמך כמנהיג הסטודנטים והסטודנטיות?

"אני עומד בראש הארגון שצריך לייצג אותם.ן. הדרך להתמודד עם האחריות הרבה היא לשים לנגד עיניך את העובדה שהסטודנטים והסטודנטיות סומכים עלינו. אנחנו מייצגים ציבור רחב ונעשה כמיטב יכולתנו כדי להיות הקול והגב של כל אחד ואחת מחברי הקהילה הסטודנטיאלית. טובת הסטודנטים והסטודנטיות היא מעל הכול".

משימות ויעדים?

"תהליכי פניות הציבור הסטודנטיאלי אלינו מחייבים מקצה שיפורים ונפעל בהתאם. נושא נוסף שמטריד אותנו הוא יוקר המחיה בבאר שבע ובקמפוס, וגם הוא יטופל. חשוב להבין את המערכת הגדולה שבה אנו נמצאים - אוניברסיטה, עיר ומדינה, ובתוכה לפעול למען קידום הקהילה הסטודנטיאלית והדור הצעיר".

מה בנוגע להשארת בוגרי האוניברסיטה בנגב לאחר סיום הלימודים?

"כתושב הדרום אני מבין היטב את החשיבות הלאומית בחיזוק הנגב. יצירת אקו-סיסטם והיצע של מקומות עבודה ממגוון תחומים יאפשרו לבוגרינו להתפרנס בכבוד, וזוהי אחת הדרכים העיקריות להשארתם בבאר-שבע.
התחרות עם מרכז הארץ היא גדולה ולא נצליח להשאיר כאן את הבוגרים.ות אם לא נצליח להציע להם חבילת הטבות משמעותית".

נעבור לאקדמיה. תוכל להצביע על תחומי לימוד וקורסים שהיית ממליץ עליהם?

"הייתי מצרף למערך הקורסים הכלליים את 'מבוא ליזמות', 'התנהלות כלכלית בעולם משתנה', 'איך לספר את הסיפור של עצמך בחמישה שלבים' ו'איך לוקחים ידע ומשתמשים בו לעולם טוב יותר״.

איזה טיפים היית מעניק לסטודנטים וסטודנטיות שיתחילו את לימודיהם השנה?

"תמצאו את הקבוצה שלכם.ן במסגרת הלימודים לצידם של סטודנטים וסטודנטיות בעלי תחומי עניין דומים. השתייכות לקבוצה שכזאת עשויה לשפר את יכולות הלמידה שלכם.ן בצורה משמעותית. יש מגוון רחב של תאים וארגונים שיוכלו לשמש כפלטפורמה מתאימה למצוא את החבורה שתלווה אתכם לאורך הלימודים ואחריהם, ואני ממליץ להשתייך לאחד מהם. 'טיפ הזהב' הוא כמובן להיעזר באגודה הסטודנטיאלית, שבה אנחנו
מציעים את כל השירותים שהסטודנט.ית צריכים בכל אספקט שהוא: איך לבצע בקלות את תהליך ההנחה בארנונה, סיוע אקדמי, מעורבות חברתית וכדומה".

איך משלבים פעילות ציבורית עם לימודים אקדמיים?

"אפשרי, אבל זה בא על חשבון דברים אחרים. לא בטוח שחבריי לספסל זוכרים איך אני נראה...מצד שני, אני יכול להעיד שבמקרים רבים הלימודים נותנים פרופורציות ומאפשרים ללמוד דברים שיכולים לעזור לנו לקדם את הפעילות הסטודנטיאלית".

תוכל לספר לנו על שיתוף הפעולה עם הנהלת האוניברסיטה?

"במשך הזמן מתפתחת מציאות מורכבת, שבמסגרתה ביום אחד עובדים עם בעלי תפקידים בהנהלת האוניברסיטה, וביום אחר צריך לדחוף ולנהל אינטרס מנוגד לגמרי עבור הסטודנטים שלנו".

איך מהלכים בין הטיפות?

"כשכל הצדדים מבינים מהיכן כולם מגיעים לשולחן, נוצר אקלים נוח יותר לשיתוף פעולה. במקרה שלי טובת הסטודנטים תמיד ניצבת
בראש מעייני".

מודל לחיקוי?

"מי שהשפיעה עליי הכי הרבה בשנים האחרונות היא סתיו, בת הזוג שלי. היא העוגן שלי בחיים".

כבר "העירו" לך שקשה למצוא בעל תפקיד כמוך שהספיק להקים משפחה?

"אושר גדול להיות אבא בגיל צעיר, וסיפוק רב לעמוד בראש האגודה הסטודנטיאלית ב'בן-גוריון' מבלי שדבר אחד יבוא על חשבון השני.
וכן, אכן הובא לידיעתי שהסטטוס המשפחתי שלי הוא נדיר למדי בנוף של יושבי ראש אגודות הסטודנטים בארץ".

איך מערבים שמחה בשמחה?

"ניתן לומר שהסיטואציה שבה אני גם מוביל את האגודה וגם צריך ללמוד איך הופכים להיות אבא היא סופר מאתגרת".

אנא, פרט ונמק.

"מצד אחד מאוד מוזר, כי כל החברים עוד מצפים שאצא איתם למועדון ה'בארקה' בימי רביעי ומנגד יש ילדה קטנה בבית שמצפה ל'אבא במשרה מלאה'. אני חושב שהרחבת הקן המשפחתי תורמת ליצירת איזונים נכונים בין העבודה והחיים האישיים".

היכן אתה רואה את עצמך בעוד עשור או שניים?

"אני רואה את עצמי מוביל חברה שמקדמת תחום שמשפיע על הסביבה. עוד ארוכה ורחוקה הדרך עד להשתלבות בניהול המדינה, אבל אם בנקודת זמן מסוימת ארגיש שאני יכול לתרום את היכולות שלי למען המדינה אשקול זאת בחיוב".

ברק דביר (27), סטודנט לתואר שני במינהל עסקים, נשוי לסתיו ואב טרי לאריאל, תינוקת בת שישה חודשים, מנהל אורח חיים מרתק. לצד טיפוח חיי משפחה וקריירה אקדמית, הוא מכהן בחודשים האחרונים בתפקיד יושב ראש האגודה הסטודנטיאלית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. סדר יומו עמוס ובמעט הזמן שנותר לו, דביר משחק כדורסל ומשתתף בתוכנית Leaders של מרכז היזמות. מסלול התקדמותו היה הדרגתי ומחושב, כפי שהוא מתאר: "בשנה א' נכנסתי להיות נציג המחלקה לכלכלה במועצה הסטודנטיאלית, ומתוכה נבחרתי להיות מזכ"ל המועצה. מילאתי את התפקיד במשך שנתיים, ובחודש אפריל האחרון הגשתי את מועמדותי לתפקיד יושב ראש האגודה – ונבחרתי". תקופה ארוכה צעד ברק לצידה של קודמתו בתפקיד, שיר צדוק, התרשם מעשייתה והיה מעורב בקבלת החלטות. את ההחלטה להחליף אותה קיבל ככל שהתקרב מועד הבחירות. השתתפותו הפעילה ב'פורום לקידום הנגב', שם נדונו בין השאר הדרכים לשפר את רמת הביטחון האישי של ציבור הסטודנטים ברחובות ובכבישים, רק הגבירה אצלו את התיאבון לטעום מהמנה העיקרית – ניהול האגודה הסטודנטיאלית. לסטודנטים ולסטודנטיות שתמכו בו הוא מעביר מסר חד וברור: "דעו לכם שיש על מי לסמוך, הפשלנו שרוולים ונעבוד למען כל אחד ואחת מכם". אתה רואה את עצמך
691

למה הכי כיף ללמוד אצלנו

775
Posts
7741
followers
59
following