מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

מומחים ממליצים לממשלת ישראל לגבש בהקדם אסטרטגיה ישראלית לדיפלומטיית ספורט

ביום רביעי 8 במאי 2024, נחנך באוניברסיטת בן-גוריון בנגב מרכז לחקר דיפלומטיית ספורט ראשון מסוגו בארץ, בסדנת מחקר מרתקת בהשתתפות טובי החוקרות והחוקרים בישראל בתחום, נציגי עמותות, נציגי ממשלה, דיפלומטיות ודיפלומטים.

המרכז החדש שם לו כמטרה להעמיק את ההבנה של יחסי הגומלין בין ספורט לדיפלומטיה. בין הדוברות והדוברים השתתפו בתאל גרבי, מנכ"לית עמותת "ערכים בספורט" שמחנכת לערכים של כבוד, סובלנות, שוויון והגשמה עצמית ותמי חי, סמנכ"לית מרכז פרס לשלום וחדשנות. גרבי וחי דנו בקידום ערכי הספורט לשלום ושוויון במיוחד על רקע המלחמה. עידו רקובסקי, כתב הספורט של עיתון "הארץ" בחן את השתתפותם של ספורטאיות וספורטאים ישראלים בתחרויות ספורט שונות במדינות ערב לאחר אירועי "השבת השחורה", וסופיה סולומון, חוקרת בכירה במרכז החדש, דנה בהשפעות הסכמי אברהם על דיפלומטיית הספורט מדינות ברית אברהם והציגה עלייה משמעותית ביותר באירועי ספורט אזוריים המתקיימים בישראל. עו"ד בועז סיטי, שותף במשרד עורכי הדין "גולדפרב גרוס זליגמן", הציג את טיעוניו המשפטיים החזקים מאוד של ישראל במאבק המשפטי של הרשות הפלסטינית להשעות את ישראל מפיפ"א והותיר מקום לאופטימיות בכל הקשור במאבק.

פרופ׳ שרון פרדו, ראש המרכז לדיפלומטיית ספורט, הדגיש ״שספורט הוא בסיס נוסף למיתוג מדיניות ולשינוי ולשיפור תדמית של מדינות  ועל רקע אירועי השעה, הרי שגם ספורט עשוי לסייע לדיפלומטיה הישראלית.״ משתתפי סדנת המחקר המליצו לממשלת ישראל לגבש בהקדם אסטרטגיה ישראלית לדיפלומטיית ספורט.

המרכז החדש שם לו כמטרה להעמיק את ההבנה של יחסי הגומלין בין ספורט לדיפלומטיה. בין הדוברות והדוברים השתתפו בתאל גרבי, מנכ"לית עמותת "ערכים בספורט" שמחנכת לערכים של כבוד, סובלנות, שוויון והגשמה עצמית ותמי חי, סמנכ"לית מרכז פרס לשלום וחדשנות. גרבי וחי דנו בקידום ערכי הספורט לשלום ושוויון במיוחד על רקע המלחמה. עידו רקובסקי, כתב הספורט של עיתון "הארץ" בחן את השתתפותם של ספורטאיות וספורטאים ישראלים בתחרויות ספורט שונות במדינות ערב לאחר אירועי "השבת השחורה", וסופיה סולומון, חוקרת בכירה במרכז החדש, דנה בהשפעות הסכמי אברהם על דיפלומטיית הספורט מדינות ברית אברהם והציגה עלייה משמעותית ביותר באירועי ספורט אזוריים המתקיימים בישראל. עו"ד בועז סיטי, שותף במשרד עורכי הדין "גולדפרב גרוס זליגמן", הציג את טיעוניו המשפטיים החזקים מאוד של ישראל במאבק המשפטי של הרשות הפלסטינית להשעות את ישראל מפיפ"א והותיר מקום לאופטימיות בכל הקשור במאבק. פרופ׳ שרון פרדו, ראש המרכז לדיפלומטיית ספורט, הדגיש ״שספורט הוא בסיס נוסף למיתוג מדיניות ולשינוי ולשיפור תדמית של מדינות 
174