מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

מחזירים את הצבע ואת החטופים

מלבד האובדן הכבד שהותיר אחריו הטבח הרצחני ב-7 באוקטובר, נותר חלל גדול בליבן של משפחות רבות שיקיריהן נחטפו לרצועת עזה. כחלק מהמאמץ הלאומי להעלות לסדר היום הציבורי את השבתם והפגנת תמיכה במשפחות החטופים הוקם מיצב אינטרקטיבי, "מחזירים את הצבע", באוניברסיטה.

"מחזירים את הצבע" הוא מיצב אינטרקטיבי בביצועו של האומן אלי רבזין, מרצה במחלקה לאומנויות ובאוצרותה של מרגנית (ניתי) קספו מהמחלקה לאומנויות ומטרתו להציב בסדר היום את סוגיית השבתם של החטופים הביתה. במרכז החלל של גלריית הסנאט שבאוניברסיטה ניצבים 215 כיסאות מבוגרים ו-30 כיסאות ילדים בצבע אפור. על כל כיסא מונחים בקבוק צבע ומברשת, בעזרתם ייצבע הכיסא בעת ההודעה על שחרור או הימצאותם של כל חטוף וחטופה. לבסוף- הכיסאות הצבועים יוצעו למכירה פומבית, שהכנסותיה ייתרמו לטובת סיוע לחטופים. עד כה נצבעו חמישים ושמונה כיסאות על ידי חברי וחברות סגל האוניברסיטה.

תמונות המיצב | צילום: דני מכליס
תמונות המיצב | צילום: דני מכליס

מאחורי הכיסאות מוצב שלט דיגיטלי שמציג את הזמן שעבר מאז ה-7 באוקטובר, כמות זמן בלתי נתפסת שהחטופים לא בביתם.

שלט דיגיטלי מאחורי המיצב המציג את הזמן שעבר מאז ה-7 באוקטובר | צילום: דני מכליס
שלט דיגיטלי מאחורי המיצב המציג את הזמן שעבר מאז ה-7 באוקטובר | צילום: דני מכליס

האומן אלי רבזין, יוצר המיצב: " לאחר קבלת הבקשה מרקטור האוניברסיטה, פרופ' חיים היימס להכין מיצב בנוגע לחטופים, הרצון היה לייצר מיצב שישדר אופטימיות בתקופה הקשה הזו. העבודה על המיצב נעשתה באוניברסיטה בשטח שהוקצה למען הפרוייקט. לאחר איסוף של 215 כיסאות מרחבי הקמפוס ורכישה של כיסאות הילדים הנותרים התחלתי במלאכת הצביעה שערכה כמה ימי עבודה. רק בשלב הזה, שאתה מתחיל לשנע את הכיסאות אחד אחד וצובע אותם אפשר לחוש את קנה המידה הבלתי נתפס של האסון. לסוף חיכה לי החלק האופטימי ביותר - צביעת חמשת הכיסאות של החטופות ששוחררו והצבתם בים האפור שמחכה להצטרף אליהם."

האומן אלי רבזין על רקע המיצב | צילום: דני מכליס
האומן אלי רבזין על רקע המיצב | צילום: דני מכליס

ראשת המחלקה לאומנויות, פרופ' שרה אופנברג מספרת: "האמנות היא מבע חזותי של מצב האדם. בעת בה הסיוט הגרוע ביותר התגשם באותו בוקר ב-7 באוקטובר, המיצב מנסה לעורר תקווה בלב האנושות. אפרוריות החיים מאותו הרגע, המומחש באמצעות שעון המונה את הזמן החולף, עומדת מול הצבעוניות והחגיגה של השיבה הביתה."

"מחזירים את הצבע" הוא מיצב אינטרקטיבי בביצועו של האומן אלי רבזין, מרצה במחלקה לאומנויות ובאוצרותה של מרגנית (ניתי) קספו מהמחלקה לאומנויות ומטרתו להציב בסדר היום את סוגיית השבתם של החטופים הביתה. במרכז החלל של גלריית הסנאט שבאוניברסיטה ניצבים 215 כיסאות מבוגרים ו-30 כיסאות ילדים בצבע אפור. על כל כיסא מונחים בקבוק צבע ומברשת, בעזרתם ייצבע הכיסא בעת ההודעה על שחרור או הימצאותם של כל חטוף וחטופה. לבסוף- הכיסאות הצבועים יוצעו למכירה פומבית, שהכנסותיה ייתרמו לטובת סיוע לחטופים. עד כה נצבעו חמישים ושמונה כיסאות על ידי חברי וחברות סגל האוניברסיטה. תמונות המיצב | צילום: דני מכליס מאחורי הכיסאות מוצב שלט דיגיטלי שמציג את הזמן שעבר מאז ה-7 באוקטובר, כמות זמן בלתי נתפסת שהחטופים לא בביתם. שלט דיגיטלי מאחורי המיצב המציג את הזמן שעבר מאז ה-7 באוקטובר | צילום: דני מכליס האומן אלי רבזין, יוצר המיצב: " לאחר קבלת הבקשה מרקטור האוניברסיטה, פרופ' חיים היימס להכין מיצב בנוגע לחטופים, הרצון היה לייצר מיצב שישדר אופטימיות בתקופה הקשה הזו.
271

למה הכי כיף ללמוד אצלנו

775
Posts
7741
followers
59
following