מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

דבר יועצת נשיא האוניברסיטה להוגנות מגדרית

חשוב להדגיש שאוניברסיטת בן-גוריון בנגב מחויבת לקידום שוויון מגדרי, לא רק מתוך השאיפה למצוינות, אלא גם מתוך מחויבות ערכית עמוקה לקידום חברה צודקת יותר.

לתחושת החגיגיות שלרוב מלווה כתיבת טור מסוג זה מתלווה חשש כבד כי באקלים הפוליטי הנוכחי אנחנו עלולות ללכת אחורה בנוגע לייצוג הולם של נשים במרחב הציבורי (בכנסת הנוכחית, פחות מרבע מחברי הכנסת הן נשים ובממשלה החדשה מכהנות, נכון לעכשיו, שש שרות בלבד), ובנוגע לזכויות להט"ב.

היום, יותר מתמיד, חשוב להדגיש כי האוניברסיטה שלנו מחויבת לקידום שוויון מגדרי, לא רק מתוך השאיפה למצוינות, אלא גם מתוך מחויבות ערכית עמוקה לקידום חברה צודקת יותר.

זו ההזדמנות להתייחס למספר הישגים הנוגעים לקידום הוגנות מגדרית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב: בסוף שנת הלימודים הקודמת אישר סנאט האוניברסיטה נוהל קידומים ומינויים המסיר חסמים לקידום נשים ותורם להרחבת הייצוג של נשים בקרב חברי.ות הסגל. כמו כן, גיבש הסנאט  מתווה תקדימי, ועיקרו הקמת בית דין ייעודי לטיפול במקרים של הטרדות מיניות. ברגע כתיבת שורות אלו, אנחנו עובדות על אישור נוהל חדש שיאפשר לסטודנטים.ות טרנג'נדרים.ות לשנות ביתר קלות את שמם.ן ואת לשון הפנייה אליהם.ן ברשומות האוניברסיטה.

בזירות אחרות, יחד עם גופים אחרים באוניברסיטה, המשיך המשרד להוגנות מגדרית לקדם פרויקטים שתכליתם להעלות את שיעור הסטודנטיות במקצועות ההנדסיים והטכנולוגיים. במיוחד אנחנו גאות בתוכנית Ecosisters - תוכנית חונכות למועמדות ומתקבלות ללימודים במקצועות אלו.

כמו כן, הידקנו את שיתופי הפעולה עם האגודה הסטודנטיאלית, עם עיריית ב"ש ועם ארגוני הנשים בבאר שבע סביב אירוע יום המאבק באלימות נגד נשים; יום המדענית כבר התקבע כאירוע שנתי קבוע, ונשמור על המסורת של אירוע כלל אוניברסיטאי, חוצה קהילות, ביום האישה הבין-לאומי.

רישום לאירועי יום האישה באוניברסיטת בן-גוריון ב-15.03 >>

דרך ארוכה עוד לפנינו ואין מנוס מאיחוד כוחות למען קידום הוגנות מגדרית. חשוב לעמוד בפרץ כנגד כל סוג של אפליה - על רקע מגדרי ועל רקע נטייה מינית.

בשאיפה לשוויון והוגנות לכולם.ן!

פרופ' הללי פינסון

פרופ' הללי פינסון,

יועצת נשיא האוניברסיטה להוגנות מגדרית

לתחושת החגיגיות שלרוב מלווה כתיבת טור מסוג זה מתלווה חשש כבד כי באקלים הפוליטי הנוכחי אנחנו עלולות ללכת אחורה בנוגע לייצוג הולם של נשים במרחב הציבורי (בכנסת הנוכחית, פחות מרבע מחברי הכנסת הן נשים ובממשלה החדשה מכהנות, נכון לעכשיו, שש שרות בלבד), ובנוגע לזכויות להט"ב. היום, יותר מתמיד, חשוב להדגיש כי האוניברסיטה שלנו מחויבת לקידום שוויון מגדרי, לא רק מתוך השאיפה למצוינות, אלא גם מתוך מחויבות ערכית עמוקה לקידום חברה צודקת יותר. זו ההזדמנות להתייחס למספר הישגים הנוגעים לקידום הוגנות מגדרית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב: בסוף שנת הלימודים הקודמת אישר סנאט האוניברסיטה נוהל קידומים ומינויים המסיר חסמים לקידום נשים ותורם להרחבת הייצוג של נשים בקרב חברי.ות הסגל. כמו כן, גיבש הסנאט  מתווה תקדימי, ועיקרו הקמת בית דין ייעודי לטיפול במקרים של הטרדות מיניות. ברגע כתיבת שורות אלו, אנחנו עובדות על אישור נוהל חדש שיאפשר לסטודנטים.ות טרנג'נדרים.ות לשנות ביתר קלות את שמם.ן ואת לשון הפנייה אליהם.ן ברשומות האוניברסיטה. בזירות אחרות, יחד עם גופים אחרים באוניברסיטה,
271

מעניין לקרוא עוד

למה הכי כיף ללמוד אצלנו

775
Posts
7741
followers
59
following