מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

פרופ' דניאל חיימוביץ, נשיא האוניברסיטה נבחר לכהן כיו"ר ו"רה

נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב נבחר לכהן כיו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות

היום, הודיע ועד ראשי אוניברסיטאות המחקר בישראל (ור"ה) על הבחירה בפרופ' דניאל חיימוביץ, נשיא האוניברסיטה שלנו, לכהן כיו"ר ור"ה לקדנציה של שנתיים. פרופ' חיימוביץ מחליף את פרופ' אריה צבן, נשיא אוניברסיטת בר-אילן שכיהן בתפקיד זה בשנתיים האחרונות.
"התקופה המורכבת הנוכחית מציגה אתגרים חסרי תקדים עבור כל ההשכלה הגבוהה. אנחנו לא רק צריכים למצוא את הדרך לקדם את המחקר ואת ההוראה בזמן מלחמה, אלא גם חייבים להתמודד עם גל של אנטישמיות חסר תקדים המאיים על כל האוניברסיטאות בארץ. הציונות היא שהביאה אותי לעלות ארצה מארה"ב, ואני רואה בתפקידי כיו"ר ור״ה המשך למסע זה. לצד ראשי כל האוניברסיטאות, נפעל באמצעות כל הכלים העומדים לרשותנו כדי לשמור על עצמאותה של האקדמיה הישראלית, תדמיתה וקשריה הבינלאומיים", דבריו של פרופ' חיימוביץ.

מהו ועד ראשי אוניברסיטאות המחקר בישראל (ור"ה)?

ור"ה הינו גוף וולונטרי שהוקם על ידי ראשי אוניברסיטאות המחקר אשר חברים בו הנשיאים, הרקטורים והמנכ"לים של תשע אוניברסיטאות המחקר. מליאת ור"ה מתכנסת מספר פעמים בשנה לפי הצורך.
מטרת פעילות ור"ה היא לקדם ולייעל את הטיפול המשותף בנושאים הנוגעים לכל האוניברסיטאות, ולהציג את עניינן המשותף בפני מקבלי ההחלטות השונים הנוגעים למערכת ההשכלה הגבוהה של ישראל.
כל זאת למען הקידום, השיפור והטיפוח של המחקר המדעי וההוראה האקדמית לטובת מדינת ישראל והחברה הישראלית.
(מתוך אתר ור"ה)
היום, הודיע ועד ראשי אוניברסיטאות המחקר בישראל (ור"ה) על הבחירה בפרופ' דניאל חיימוביץ, נשיא האוניברסיטה שלנו, לכהן כיו"ר ור"ה לקדנציה של שנתיים. פרופ' חיימוביץ מחליף את פרופ' אריה צבן, נשיא אוניברסיטת בר-אילן שכיהן בתפקיד זה בשנתיים האחרונות. "התקופה המורכבת הנוכחית מציגה אתגרים חסרי תקדים עבור כל ההשכלה הגבוהה. אנחנו לא רק צריכים למצוא את הדרך לקדם את המחקר ואת ההוראה בזמן מלחמה, אלא גם חייבים להתמודד עם גל של אנטישמיות חסר תקדים המאיים על כל האוניברסיטאות בארץ. הציונות היא שהביאה אותי לעלות ארצה מארה"ב, ואני רואה בתפקידי כיו"ר ור״ה המשך למסע זה. לצד ראשי כל האוניברסיטאות, נפעל באמצעות כל הכלים העומדים לרשותנו כדי לשמור על עצמאותה של האקדמיה הישראלית, תדמיתה וקשריה הבינלאומיים", דבריו של פרופ' חיימוביץ. מהו ועד ראשי אוניברסיטאות המחקר בישראל (ור"ה)? ור"ה הינו גוף וולונטרי שהוקם על ידי ראשי אוניברסיטאות המחקר אשר חברים בו הנשיאים, הרקטורים והמנכ"לים של תשע אוניברסיטאות המחקר. מליאת ור"ה מתכנסת מספר פעמים בשנה לפי הצורך. מטרת פעילות ור"ה היא לקדם
194