מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

מסיום התואר היישר לממשלה: חמישה מוחות יוצאי דופן מצטרפים למקבלי החלטות סביבתיים

חמישה בוגרי דוקטורט מצטיינים של האוניברסיטה, שלושה מהם מהמחלקה למדעי כדור הארץ והסביבה, התקבלו כעמיתים בתוכנית 'ממשק', תכנית מייסודה של האגודה הישראלית לאקולוגיה וסביבה המהווה גשר בין האקדמיה למגזר הציבורי. עמיתי התוכנית יתמודדו עם האתגרים הסביבתיים הדוחקים ביותר בישראל.

פחות מ-10% מכלל המועמדים התקבלו למחזור ה-י"ג של תכנית ''ממשק'' המיועדת לבוגרי דוקטורט, שלושה מתוכם הם בוגרי המחלקה למדעי כדור הארץ והסביבה מאוניברסיטת בן גוריון בנגב: מתן שיינר, חן קניגסברג-ארואץ וד"ר מיכל סלע-אדלר. שתי עמיתות נוספות גם הן בוגרות האוניברסיטה: ד''ר מיכל גולדנברג מהמחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה וד''ר עדי מימון מהמכונים לחקר המדבר.

תכנית ממשק הינה תכנית הדגל של האגודה הישראלית לאקולוגיה וסביבה והיא מוגדרת כפוסט דוקטורט יישומי ומשמשת כגשר בין האקדמיה למגזר הציבורי. העמיתים המתקבלים לתוכנית משתלבים למשך שנה כיועצים מדעיים-סביבתיים בגופים ומשרדים ממשלתיים, ומסייעים בקבלת החלטות ובפיתוח מדיניות סביבתית בישראל. בוגרי אוניברסיטת בן-גוריון ישתלבו בשנה הקרובה במשרד ראש הממשלה, משרד האוצר, משרד הבריאות, משרד האנרגיה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

בנוסף על עבודת ההתמחות במשרדי הממשלה, העמיתים עוברים תכנית הכשרה להרחבה והעמקה של הידע הסביבתי שלהם, כמו גם מיומנויות להנגשת ידע מדעי בצורה יעילה ומתן כלים להתמודדות עם האתגרים השונים הכרוכים ביישום מדיניות ציבורית. כחלק מהתוכנית, העמיתים יתמודדו עם האתגרים הסביבתיים המשמעותיים והדוחקים ביותר בישראל, כמו:  אדפטציה ומיטיגציה, משבר האקלים, ביטחון תזונתי, טיפול בפסולות, הגנה על המרחב הימי של ישראל ועוד.

"שילובם של חמישה בוגרי אוניברסיטת בן-גוריון בתוכנית היוקרתית הזו היא עדות ליכולות יוצאות הדופן שלהם ולמחויבותם לניהול סביבתי", אמרה פרופ' סיגל אברמוביץ', ראשת המחלקה למדעי כדור הארץ והסביבה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. "אנו גאים בהישגיהם ובהכרה שהם זכו לה. ההישג הזה מחזק את מסירותה של האוניברסיטה לטפח כישרונות ושיתופי פעולה בין-תחומיים".

''זהו כבוד גדול להתקבל לתוכנית היוקרתית הזו, שמעט מאוד מהנרשמים מצליחים לצלוח עד הסוף את כל שלבי המיון שלה והמבחנים הרבים, שנמשכים מספר חודשים'', אמרה חן קניגסברג ארואץ בוגרת דוקטורט מצטיינת ומשתתפת בתוכנית ממשק. ''בשנה הקרובה אנחנו מיועדים להתחיל לעבוד במשרדי הממשלה בנושאים סביבתיים חשובים ביותר, כל אחד בתחומו, ואני מקווה שאכן נצליח לחולל שינוי מהותי בתחום בו נעסוק''

פחות מ-10% מכלל המועמדים התקבלו למחזור ה-י"ג של תכנית ''ממשק'' המיועדת לבוגרי דוקטורט, שלושה מתוכם הם בוגרי המחלקה למדעי כדור הארץ והסביבה מאוניברסיטת בן גוריון בנגב: מתן שיינר, חן קניגסברג-ארואץ וד"ר מיכל סלע-אדלר. שתי עמיתות נוספות גם הן בוגרות האוניברסיטה: ד''ר מיכל גולדנברג מהמחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה וד''ר עדי מימון מהמכונים לחקר המדבר. תכנית ממשק הינה תכנית הדגל של האגודה הישראלית לאקולוגיה וסביבה והיא מוגדרת כפוסט דוקטורט יישומי ומשמשת כגשר בין האקדמיה למגזר הציבורי. העמיתים המתקבלים לתוכנית משתלבים למשך שנה כיועצים מדעיים-סביבתיים בגופים ומשרדים ממשלתיים, ומסייעים בקבלת החלטות ובפיתוח מדיניות סביבתית בישראל. בוגרי אוניברסיטת בן-גוריון ישתלבו בשנה הקרובה במשרד ראש הממשלה, משרד האוצר, משרד הבריאות, משרד האנרגיה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. בנוסף על עבודת ההתמחות במשרדי הממשלה, העמיתים עוברים תכנית הכשרה להרחבה והעמקה של הידע הסביבתי שלהם, כמו גם מיומנויות להנגשת ידע מדעי בצורה יעילה ומתן כלים להתמודדות עם האתגרים השונים הכרוכים ביישום מדיניות ציבורית. כחלק מהתוכנית, העמיתים יתמודדו עם האתגרים הסביבתיים המשמעותיים והדוחקים ביותר בישראל, כמו: 
273

מעניין לקרוא עוד

למה הכי כיף ללמוד אצלנו

775
Posts
7741
followers
59
following