מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

הפקולטה לניהול באוניברסיטה פותחת תוכנית לימודים חדשה: תואר ראשון בניהול בשנתיים

תואר ראשון הוא כרטיס הכניסה הבסיסי לעולם האקדמי ולמרבית המשרות האיכותיות במשק, אולם במרבית האוניברסיטאות תוכניות הלימודים מאפשרות לסטודנטים לסיים את התואר הראשון רק כעבור 3-3.5 שנים.

במטרה לזרז את התהליך ולסייע לסטודנטים לסיים את התואר ראשון מהר יותר ולהשתלב מהר יותר בעבודה טובה יותר עם שכר של אקדמאי, מצד אחד, אך ללא התפשרות על רמת הלימודים האקדמית, מצד שני, מכריזה הפקולטה לניהול באוניברסיטה על פתיחת תוכנית לימודים חדשה: תואר ראשון בניהול בשנתיים.

במסגרת תוכנית הלימודים החדשה של הפקולטה לניהול, ילמדו הסטודנטים במשך שנתיים לפי החלוקה הבאה: 4 סמסטרים רגילים ועוד 2 סמסטרים בקיץ, הלימודים יערכו כ-5 ימים בשבוע. עלות הלימודים זהה לעלות שכר הלימוד האוניברסיטאי המקובל בישראל. 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון במסלול החד חוגי בפקולטה לניהול, אשר אושרה על ידי האוניברסיטה, כוללת אפשרות להתמחות באחד מהתחומים הבאים: התנהגות אנושית ומשאבי אנוש, מימון, שיווק, ניהול עסקי ספורט והמגמה החדשה ללימודי יזמות וחדשנות.

לימודי התואר הראשון בניהול יערכו בפקולטה לניהול באוניברסיטה, לפי מודל ניהול חדשני וייחודי – "ניהול מוביל חברה". מודל זה מאפשר ראייה רחבה להתמודדות עם הסביבה העסקית המורכבת, תוך בחינה של הארגון (company) לצד החברה (society). הלימודים שנעשים באמצעות שיטות לימוד חדשניות, משלבים תיאוריה לצד פרקטיקה, ומקנים לסטודנטים הכשרה מקצועית ואיכותית לצד ארגז כלים פרקטיים ויישומיים. במסגרת התואר, ירכשו הסטודנטים את הכישורים ואת ההבנה הנדרשים לקבלת החלטות בפעילות העסקית בהיבטים ארגוניים, פסיכולוגיים, כלכליים, טכנולוגיים, משפטיים ועוד. מגוון התכנים יוצרים איזון בין השכלה רחבה לבין העומק והישימות המקצועית הנדרשים לקבלת החלטות בסביבה ניהולית ודינאמית.

התכנים העיקריים שילמדו הנרשמים לתוכנית ללימודי תואר ראשון בניהול בשנתיים: 

קורסי מבואות בתחומי הניהול השונים (שיווק, התנהגות ארגונית, כלכלה, מימון, יזמות וחדשנות ניהול פרויקטים ועוד), קורסים המלמדים עבודה עם נתונים- אקסל, ופייטון וגם קורס חובה במנהיגות.

קורסים מתקדמים בניהול יערכו לפי ההתמחות שבחר הסטודנט, ובהם: ניהול השקעות, הנחיית קבוצות, ניהול צוות עובדים, פרסום, שיווק דיגיטלי, פיתוח מוצרים חדשים ניהול אירועי ספורט ועוד.

בין קורסי הבחירה במסגרת התוכנית החדשה, ייערכו קורסים עם מרצים מובילים מהתעשייה (ביניהם, סמנכ"ל בבורסה לניירות ערך, מנכ"ל מכון התקנים, מנכ"ל Videa לשעבר ועוד), קורסים בינלאומיים (בשיתוף עם אוניברסיטאות מקנדה וארצות הברית), ואפשרויות ללמוד קורסים נוספים באנגלית עם מרצים מהעולם.

לדברי פרופ' מוסי רוזנבוים, יוזם התוכנית וראש המחלקה לניהול בפקולטה לניהול באוניברסיטת בן-גוריון בנגב: "אני גאה להכריז על התואר הראשון בניהול במשך שנתיים. ניהול יעיל יותר של תוכנית הלימודים מאפשר לתלמידים לסיים תוכנית מלאה בלימודי הניהול עם תו האיכות הבלתי מתפשרת של המחלקה לניהול באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. סיום התואר בשנתיים יאפשר ללומדים לצאת לשוק העבודה שנה אחת מוקדם יותר, ובשנה זו לצבור ניסיון עודף על פני חברים אחרים שלומדים שלוש שנים. בנוסף, עלויות המחייה והעלויות האלטרנטיביות של הלימודים קטנים באופן משמעותי. מבחינת המשק הלאומי, התוכנית תחסוך שנת היעדרות משוק העבודה".

במטרה לזרז את התהליך ולסייע לסטודנטים לסיים את התואר ראשון מהר יותר ולהשתלב מהר יותר בעבודה טובה יותר עם שכר של אקדמאי, מצד אחד, אך ללא התפשרות על רמת הלימודים האקדמית, מצד שני, מכריזה הפקולטה לניהול באוניברסיטה על פתיחת תוכנית לימודים חדשה: תואר ראשון בניהול בשנתיים. במסגרת תוכנית הלימודים החדשה של הפקולטה לניהול, ילמדו הסטודנטים במשך שנתיים לפי החלוקה הבאה: 4 סמסטרים רגילים ועוד 2 סמסטרים בקיץ, הלימודים יערכו כ-5 ימים בשבוע. עלות הלימודים זהה לעלות שכר הלימוד האוניברסיטאי המקובל בישראל.  תוכנית הלימודים לתואר ראשון במסלול החד חוגי בפקולטה לניהול, אשר אושרה על ידי האוניברסיטה, כוללת אפשרות להתמחות באחד מהתחומים הבאים: התנהגות אנושית ומשאבי אנוש, מימון, שיווק, ניהול עסקי ספורט והמגמה החדשה ללימודי יזמות וחדשנות. לימודי התואר הראשון בניהול יערכו בפקולטה לניהול באוניברסיטה, לפי מודל ניהול חדשני וייחודי – "ניהול מוביל חברה". מודל זה מאפשר ראייה רחבה להתמודדות עם הסביבה העסקית המורכבת, תוך בחינה של הארגון (company) לצד החברה (society). הלימודים שנעשים באמצעות
399

למה הכי כיף ללמוד אצלנו

775
Posts
7741
followers
59
following