מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

מלגה ייחודית ל-8 סטודנטיות שהשפיעו בקהילה

קרן "Daughters for Life" שהקים ד"ר איזלדין אבואליש, על שם בנותיו בסן, מאיאר ואיה, העניקה השבוע מלגות ל-8 סטודנטיות מהאוניברסיטה שתרמו תרומה יוצאת דופן לשיפור חייהן של נערות וצעירות בקהילתן, מכל חלקי החברה הישראלית.

ד"ר איזלדין אבואליש: "בזכות הארגון אנו מפיצים תקווה מאחר והנשים הצעירות הללו יכולות להשפיע על העולם."

שלוש בנותיו של נשיא הקרן ד"ר איזלדין אבואליש, נהרגו באופן טראגי ב-16 בינואר 2009 בעזה, בשלהי מבצע עופרת יצוקה. הקרן מנציחה את זכרן מתוך כבוד לאהבתן לחיים, ללמידה ולחלומותיהן לעתיד משכיל. הקרן מעניקה מלגות לסטודנטיות בשנה האחרונה ללימודיהן, שהתגברו על קשיים וכעת תורמות לקהילה תרומה יוצאת דופן לשיפור חייהן של נערות וצעירות ללא הבדל דת, מוצא אתני או אזרחות.

פרופ' הללי פינסון, יועצת נשיא האוניברסיטה לשוויון מגדרי הנחתה את האירוע שנערך במעמד פרופ' דניאל חיימוביץ - נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ד"ר איזלדין אבואליש - מייסד קרן 'Daughters for Life', גב' ליסה סטדלבאואר - שגרירת קנדה בישראל ופרופ' סראב אבו-רביע-קוודר - סגנית נשיא האוניברסיטה לגיוון והכלה, הסטודנטיות ובני משפחותיהן.

דינה לייבמן מהמחלקה לכלכלה, רחל יסקיאס מהמחלקה ללימודי פוליטיקה וממשל ולימודי אפריקה, נוהר שכטר מהמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, פוליטיקה וממשל וקיימות, מראם אבו כף מהפקולטה למדעי החיים, נור אלנבארי  מהמחלקה למדעי המחשב ומתמטיקה, תמר נווה מהמחלקה להנדסת מכונות ודניאל כהן מהמחלקה למתמטיקה, קבלו הוקרה על פעילותן יוצאת הדופן כגון: ליווי, חונכות והעצמה של נוער וילדים, מיזם לגיבוש צרכנות נבונה ובת קיימא, הורדת יוקר מוצרי המזון, גיבוש ופיתוח חברתי וקהילתי ואף סיוע לבעלי חיים.

הזוכות במלגות הקרן | צילום: דני מכליס
הזוכות במלגות הקרן | צילום: דני מכליס

נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, פרופ' דניאל חיימוביץ: "8 סטודנטיות מקבלות היום מלגה מקרן שנוסדה על ידי ד"ר מעזה, שלמד באוניברסיטת בן-גוריון, לזכרן של בנותיו שנהרגו בעזה במהלך מבצע צבאי. זה לא מובן מאליו. יש שיעורים רבים שעלינו ללמוד, רבים מהם תלויים בצורה בה אנו רואים את הדברים. כך למשל, מנקודת מבט אפידמיולוגית אנחנו יכולים לשאול האם שנאה מופצת בצורה זהה בה מופץ וירוס? אם כן, מה החיסון לשנאה? מצד שני, איך מפיצים אהבה? כאשר אנו מסתכלים על החברה הישראלית כיום, האם אנו כאוניברסיטה יכולים לפזר אווירה חיובית? האם אנו יכולים לדבר על נושאי ליבה של החברה ללא שנאה? זה בדיוק מה שקרן "Daughters for Life" עושה- מפיצה נקודת מבט חיובית לעולם. הקרן המדהימה הזו חוברת בדיוק לנקודת המבט שלנו כאוניברסיטה: להביא שינויים חיוביים לישראל ולעולם."

ד"ר איזלדין אבואליש - מייסד קרן 'Daughters for Life' ופרופ' דניאל חיימוביץ - נשיא האוניברסיטה | צילום: דני מכליס
ד"ר איזלדין אבואליש - מייסד קרן 'Daughters for Life' ופרופ' דניאל חיימוביץ - נשיא האוניברסיטה | צילום: דני מכליס

"לאוניברסיטת בן-גוריון מחויבות ארוכת שנים לקידום נשים וסטודנטים מרקע מגוון", אמרה פרופ' הללי פינסון."אנו מאמינים עמוקות שהחתירה לשוויון מגדרי וגיוון היא לא רק המחויבות האתית שלנו אלא גם חיונית להשגת מצוינות אקדמית."

ד"ר איזלדין אבואליש:" כאיש מאמין, אני יודע שבכל דבר רע יש משהו טוב. זה תלוי בנו - מה אנו רוצים לראות ועלינו לראות את הטוב. כאנושות, עלינו להתנגד לשנאה ולאלימות. אני כאן בזכות אמי, אשתי ובנותיי. לעולם לא אמעיט בחשיבות הארגון לעזור לנשים כמו בנותיי. בזכות הארגון אנו מפיצים תקווה מאחר והנשים הצעירות הללו יכולות להשפיע על העולם. נשים צעירות - תנקטו בצעדים שיחוללו את השינוי ואל תשכחו מאין הגעתן."

ד"ר איזלדין אבואליש: "בזכות הארגון אנו מפיצים תקווה מאחר והנשים הצעירות הללו יכולות להשפיע על העולם." שלוש בנותיו של נשיא הקרן ד"ר איזלדין אבואליש, נהרגו באופן טראגי ב-16 בינואר 2009 בעזה, בשלהי מבצע עופרת יצוקה. הקרן מנציחה את זכרן מתוך כבוד לאהבתן לחיים, ללמידה ולחלומותיהן לעתיד משכיל. הקרן מעניקה מלגות לסטודנטיות בשנה האחרונה ללימודיהן, שהתגברו על קשיים וכעת תורמות לקהילה תרומה יוצאת דופן לשיפור חייהן של נערות וצעירות ללא הבדל דת, מוצא אתני או אזרחות. פרופ' הללי פינסון, יועצת נשיא האוניברסיטה לשוויון מגדרי הנחתה את האירוע שנערך במעמד פרופ' דניאל חיימוביץ - נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ד"ר איזלדין אבואליש - מייסד קרן 'Daughters for Life', גב' ליסה סטדלבאואר - שגרירת קנדה בישראל ופרופ' סראב אבו-רביע-קוודר - סגנית נשיא האוניברסיטה לגיוון והכלה, הסטודנטיות ובני משפחותיהן. דינה לייבמן מהמחלקה לכלכלה, רחל יסקיאס מהמחלקה ללימודי פוליטיקה וממשל ולימודי אפריקה, נוהר שכטר מהמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, פוליטיקה וממשל וקיימות, מראם אבו כף מהפקולטה למדעי החיים, נור אלנבארי  מהמחלקה למדעי המחשב ומתמטיקה, תמר נווה מהמחלקה להנדסת מכונות ודניאל כהן מהמחלקה למתמטיקה, קבלו הוקרה על
432

למה הכי כיף ללמוד אצלנו

775
Posts
7741
followers
59
following