מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

אהבה, מציאות ובדיה בשתי תערוכות חדשות שהשיקה גלריית טרומפלדור

​גלריית טרומפלדור, הפועלת תחת ניהולה של המחלקה לאומנויות באוניברסיטה, השיקה שתי תערוכות חדשות- "פרדוקס האהבה" ו"מבוסס על סיפור אמיתי" של אומ​נים מקומיים הפעילים בנגב ומציגות ציר פיתוח מקומי, ישראלי ודרומי.

התערוכות החדשות מציגות נקודות מבט חדשות ומגוונות של סטודנטים מהמחלקה לאמנויות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ושל אומנים מקומיים מהדרום על נושאים כמו רגש, אהבה, מציאות ובדיה.

פרדוקס האהבה - גלריית טרומפלדור

התערוכה פרדוקס האהבה עוסקת בסמליות המבקשת מהצופים להרהר ברעיון של הרגש הנשגב לכאורה, אך הנוכח יום יום. ההשראה לתערוכה מגיע מהסופר הצרפתי פסקל ברוקנר המראה בספרו "פרדוקס האהבה" (Le Paradoxe amoureux, 2009) כי למרות האהבה החופשית, החברה רחוקה מחופש אהבה אמיתי. תערוכה זו מרכזת את עבודותיהם של אומנים הפעילים בנגב ומציגה ציר פיתוח מקומי, ישראלי ודרומי.

האומניות והאומנים בתערוכה:

טפת אברהמי נצר, אביטל איפרגן, יאיר גולן, יהונתן דביר, רייצ'ל דוויס, דפנה דישי, יהודה הוכמן, זיוה ילין, איריס לסט, זוהר מורג, אלקסנדר פיש, יסמין פלייטמן ממן, ג'ני פרימנגר, ולדימיר קנישצ'ב, גדעון מ. קרסל.

אוצרת התערוכה: אריאלה שמשון; עוזרת אוצרת: יעל גנקין

 

גלריית טרומפלדור פתוחה לקהל בימים ג'-ו' 10:00-14:00, בימים נוספים לקבוצות בתיאום מראש.

"גלריית טרומפלדור: מרכז אמנות"​ היא חלל תצוגה אשר נועד לקדם וליצור תערוכות, פעולות אומנות ותרבות. הגלריה ממוקמת בעיר העתיקה ופועלת תחת ניהולה של המחלקה לאמנויות. הגלריה היא מרכז ללא כוונת רווח אשר הוקמה ביוזמה ובמימון של עיריית באר-שבע, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב וקרן רש"י.

יהונתן דביר ואלקסנדר פיש, כיפה אדומה​​ | מתוך התערוכה: פרדוקס האהבה
יהונתן דביר ואלקסנדר פיש, כיפה אדומה​​ | מתוך התערוכה: פרדוקס האהבה

מבוסס על סיפור אמיתי - גלריית הסנאט​​

התערוכה "מבוסס על סיפור אמיתי" עושה שימוש בכותרת המוכרת לנו כהבהרה המופיעה לעיתים כהקדמה לסרט קולנוע או לסדרת טלוויזיה. כותרת זו מהווה מעין הזמנה עבור הצופה להשתתף ואף לפענח את שחזורו של אירוע כלשהו שאירע בעבר .התערוכה בוחנת את משמעותה של כותרת זו ואת היחסים הטעונים בין אמת ובדיה, המתקיימים זה לצד זה בסוגה זו, כפי שהם מתבטאים בסיפור או ביצירה החזותית.

סטודנטיות מהמחלקה לאמנויות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב יצרו את התמונות והמיצגים בתערוכה במסגרת הקורס ״בין התיעודי לפיקטיבי בצילום סטילס״, לצד יצירות של צלמות פעילות משדה האומנות הישראלי. העבודות משתמשות בטקטיקות שונות על מנת לחקור את הנושא, דרך תצלומים מבוימים ודוקומנטריים ומאפשרות פרשנות לאירוע ציבורי או פרטי. לעיתים העבודה תישאר בתחום הפרשנות הישירה ולעיתים היוצר.ת ירחיקו לכת ליצירת עולם חזותי פנטסטי.

האומנים והאומניות בתערוכה:

עדן אבו עג'אג', דניאלה אמיתי, מירפת אלהוזייל, ירון אתר, ז'אנה בוגדנוב, מיכל בר אור, מיכאלה גולן, איתי דור, דנה דרויש, אמירה ז'אן, רוית חי, ראונק מחאמיד, הדר מיץ ותמר שחר, שחר שחדה.

אוצר: ירון אתר

 

גלריית הסנאט לאומנות עכשווית באוניברסיטת בן-גוריון פתוחה לקהל בימים א'-ה' 08:30-19:00, יום ו'- 08:30-12:30.

שחר שחדה, הסיפור מאחו​רי הצלחת​​ | מתוך התערוכה: מבוסס על סיפור אמיתי
שחר שחדה, הסיפור מאחו​רי הצלחת​​ | מתוך התערוכה: מבוסס על סיפור אמיתי
התערוכות החדשות מציגות נקודות מבט חדשות ומגוונות של סטודנטים מהמחלקה לאמנויות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ושל אומנים מקומיים מהדרום על נושאים כמו רגש, אהבה, מציאות ובדיה. פרדוקס האהבה - גלריית טרומפלדור התערוכה פרדוקס האהבה עוסקת בסמליות המבקשת מהצופים להרהר ברעיון של הרגש הנשגב לכאורה, אך הנוכח יום יום. ההשראה לתערוכה מגיע מהסופר הצרפתי פסקל ברוקנר המראה בספרו "פרדוקס האהבה" (Le Paradoxe amoureux, 2009) כי למרות האהבה החופשית, החברה רחוקה מחופש אהבה אמיתי. תערוכה זו מרכזת את עבודותיהם של אומנים הפעילים בנגב ומציגה ציר פיתוח מקומי, ישראלי ודרומי. האומניות והאומנים בתערוכה: טפת אברהמי נצר, אביטל איפרגן, יאיר גולן, יהונתן דביר, רייצ'ל דוויס, דפנה דישי, יהודה הוכמן, זיוה ילין, איריס לסט, זוהר מורג, אלקסנדר פיש, יסמין פלייטמן ממן, ג'ני פרימנגר, ולדימיר קנישצ'ב, גדעון מ. קרסל. אוצרת התערוכה: אריאלה שמשון; עוזרת אוצרת: יעל גנקין   גלריית טרומפלדור פתוחה לקהל בימים ג'-ו' 10:00-14:00, בימים נוספים לקבוצות בתיאום מראש. "גלריית טרומפלדור: מרכז אמנות"​ היא חלל תצוגה אשר נועד לקדם וליצור תערוכות, פעולות אומנות ותרבות. הגלריה
389

למה הכי כיף ללמוד אצלנו

775
Posts
7741
followers
59
following