מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

פרופ' איציק מזרחי התקבל לאקדמיה האמריקאית למיקרוביולוגיה

האקדמיה האמריקאית למיקרוביולוגיה בחרה בפרופ' איציק מזרחי ו-64 עמיתים חדשים לשנת 2023. רק 16 עמיתים מתוכם נבחרו ממדינות מחוץ לארצות הברית, פרופ' מזרחי הוא הישראלי היחיד שנבחר השנה לקבוצה יוקרתית זו.

עמיתי האקדמיה האמריקאית למיקרוביולוגיה (ASM) נבחרים מדי שנה בתהליך ארוך הכולל סקירת עמיתים, בהתבסס על הישגיהם המדעיים יוצאי הדופן ותרומתם המקורית לתחום המיקרוביולוגיה. כ-148 מועמדויות הוגשו השנה, מתוכם נבחרו 65 לשנה זו, ביניהם רק 16 אינם מדענים אמריקאים.

מבין העמיתים שנבחרו השנה לאקדמיה האמריקאית למיקרוביולוגיה בארה"ב, 34% הם נשים ו-35% הם מקבוצות אתניות חסרות ייצוג היסטורי. העמיתים מגיעים מ-11 מדינות ברחבי העולם, בכלל זה: ארגנטינה, אוסטרליה, קנדה, סין, צרפת, גרמניה, הודו, סינגפור, בריטניה וארה"ב. הישראלי היחיד שנבחר השנה לקבוצה היוקרתית הינו פרופ' איציק מזרחי.

פרופ' מזרחי מהמחלקה למדעי החיים, בית הספר לקימות ושינויי אקלים והמכון הלאומי לביוטכנולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, הוא חוקר של מיקרוביום המעיים בקרב בעלי חיים, תוך שימת דגש על יתרונותיהם הסביבתיים וצמצום הנזק הסביבתי הקיים בגידולם. לפני כשנה נבחר כעמית האקדמיה האירופית למיקרוביולוגיה (EAM) וצבר רשימה ארוכה של מענקים ופרסים, בכלל זה אף חיידק שנקרא על שמו "פרבוטלה מזרחי".

פרופ' איציק מזרחי | צילום: דני מכליס
פרופ' איציק מזרחי | צילום: דני מכליס

"ברכות לפרופ' מזרחי עם בחירתו לאקדמיה האמריקאית למיקרוביולוגיה. מעבר לכבוד וליוקרה, העמיתים הנבחרים הם קבוצה יוצאת דופן של מדענים שתרומתם מצעידה את התחום קדימה ושהמומחיות שלהם משרתת את המדע והחברה", אמר ד"ר ארתורו קאסדבאל, יו"ר האקדמיה.

האגודה האמריקנית למיקרוביולוגיה היא אחת האגודות המקצועיות הגדולות בתחום מדעי החיים ומורכבת מ-30,000 מדענים ואנשי בריאות.  אגודת ASM מקדמת את מדע החיידקים באמצעות כנסים, פרסומים והזדמנויות חינוכיות במטרה להנחיל הבנה עמוקה יותר של מדעי החיידקים לקהלים מגוונים.

 

האיזנו לפודקאסט עם פרופ' איציק מזרחי:

עמיתי האקדמיה האמריקאית למיקרוביולוגיה (ASM) נבחרים מדי שנה בתהליך ארוך הכולל סקירת עמיתים, בהתבסס על הישגיהם המדעיים יוצאי הדופן ותרומתם המקורית לתחום המיקרוביולוגיה. כ-148 מועמדויות הוגשו השנה, מתוכם נבחרו 65 לשנה זו, ביניהם רק 16 אינם מדענים אמריקאים. מבין העמיתים שנבחרו השנה לאקדמיה האמריקאית למיקרוביולוגיה בארה"ב, 34% הם נשים ו-35% הם מקבוצות אתניות חסרות ייצוג היסטורי. העמיתים מגיעים מ-11 מדינות ברחבי העולם, בכלל זה: ארגנטינה, אוסטרליה, קנדה, סין, צרפת, גרמניה, הודו, סינגפור, בריטניה וארה"ב. הישראלי היחיד שנבחר השנה לקבוצה היוקרתית הינו פרופ' איציק מזרחי. פרופ' מזרחי מהמחלקה למדעי החיים, בית הספר לקימות ושינויי אקלים והמכון הלאומי לביוטכנולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, הוא חוקר של מיקרוביום המעיים בקרב בעלי חיים, תוך שימת דגש על יתרונותיהם הסביבתיים וצמצום הנזק הסביבתי הקיים בגידולם. לפני כשנה נבחר כעמית האקדמיה האירופית למיקרוביולוגיה (EAM) וצבר רשימה ארוכה של מענקים ופרסים, בכלל זה אף חיידק שנקרא על שמו "פרבוטלה מזרחי". פרופ' איציק מזרחי | צילום: דני מכליס "ברכות לפרופ' מזרחי עם בחירתו
229

למה הכי כיף ללמוד אצלנו

775
Posts
7741
followers
59
following