מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

עבודת אדמה: תערוכת קבוצתית בהשתתפות אמנים מקומיים

תערוכה, הופעה, מיצג

פתיחה חגיגית: יום חמישי 8 ביולי 2024 בשעה 18:30
18 יולי 2024

פתיחה חגיגית: יום חמישי 18 ביולי 2024 בשעה 18:30

על התערוכה:

האדמה ניצבת בבסיס קיומנו, היא מרחב המחייה עליה החיים מתרחשים. בתרבויות השונות האדמה מהווה יסוד מהותי ביצירה. בדתות האברהמיות קיים קשר מיתי בין האדם לאדמה, האדם נברא ממנה ואליה ישוב עם לכתו "כי עפר אתה ואל עפר תשוב". ניתן לראות את תחילתה של היצירה האמנותית במערות החצובות בסלע ובשימוש באדמה כחומר ליצירת פיגמנטים, כלים, פסלים וצלמיות. הקשר לאדמה הוא חיבור ראשוני – אנו תלויים בה, קשורים אליה וניזונים ממנה.

עבודת האדמה מוצגת ביצירות שבתערוכה כמצע המצמיח חיים, כסדקים הנוצרים בחומר, כנקודת עגינה תרבותית כאן ועכשיו. בתערוכה זו אנו מבקשות להתבונן באדמה כמושג וכחומר ולבחון את יחסי הגומלין בין האדם לאדמה. ההתקרקעות המושכת מטה על ידי כוח הכבידה, מתבטאת ביצירות האחוזות בממשי ונעות בין עולמות הרוח והחומר. הסימנים שעל הקרקע, ההטבעות הנותרות אחרי שהזמן נתן את אותותיו, נבחנים בהיבטים שונים ומייצרים דיאלוג המתקיים בין היצירות לצופה. עבודת האדמה מוצגת על ידי האמנים.יות בצורות שונות כאשר החומר לא מתקיים פיזית, אך נוכח ביצירות באופנים אחרים. השימוש במדיה ובתהליכי עבודה מגוונים מאפשרים התבוננות מעמיקה בשכבות השונות של החומר ויוצרים פסיפס של דימויים אשר מתפוגגים ומתלכדים מחדש. השדה של האמן.נית הוא המטביע את החותם ומשאיר את הסימנים לאחר שאלו ימשיכו הלאה.

"אין קיום למקום ללא הסובייקט התופס אותו ככזה. יציבותו או התפוררותו של הסובייקט עומדת ביחס ישר ליציבותו או להתפוררותו של המקום", כותב רנה דקארט בספרו עקרונות הפילוסופיה.  כאשר מאפיינים מקום, מגדירים את גוון וסוג הקרקע. כך, משמעות הקרקע משתנה בהתאם למקום ומיצירה אחת לאחרת. העבודות בתערוכה מקיימות שיח המאפשר ליצור מבט מגוון וייחודי, הממקם אותנו בזמן ובמרחב. התערוכה עבודת אדמה ממחישה את החומר כבסיס קיומי ומקומי, אשר היה יכול להתקיים בכל מרחב ובכל זמן אחר. היא פורסת תמונה טופוגרפית המבקשת מאיתנו לבחון את קו האופק הרחוק ולשוב ולהתכנס למקומנו אנו, לאדמה עליה אנו ניצבים.

בהשתתפות האמניות והאמנים:

אריה אזן, זהר אלעזר, מאשה אורלוביץ', ליזה גרוס, דוד גרושקו, יובל יאירי, דניאלה מלר, דן סבוראי, יאנה סטופ, יפעת פריד, אילה צור, עפרה קוץ, איצו רימר, אביבית שקד.

אוצרות:

סיוון אברג'יל, תיקי אושרי בנובייב, תאנה ארונובסקי, אורית בן צבי אסרף, רות ברון, מאיה לי גרוס, ענת זלק, רוית חי, תמר יפה־אלמוג, שחר ליפשיץ, חוה פינגולד דויטש, תאי קאהן, ענב שרון־ניצן

קורס אוצרות תואר שני בהנחיית: מיה דבש

הכניסה חופשית.

 

דוד גרושקו, מנדלה מפוסלת מסנסנים וענפי גפן, 2024, קליעה. צילום: דוד גרושקו
דוד גרושקו, מנדלה מפוסלת מסנסנים וענפי גפן, 2024, קליעה. צילום: דוד גרושקו

 

 

נעילת התערוכה: 27.10.2024

הגלריה פתוחה לקהל בימים ג'-ו' 10:00-14:00, בימים נוספים לקבוצות בתיאום מראש.

פרטים נוספים:

גלריית טרומפלדור

טלפון: 08-6247706, דוא"ל: trumpeldor.gallery@gmail.com