מה תרצו לחפש?

section-bottom

לימודים לתואר שני בסמסטר אביב

ההרשמה לסמסטר אביב תשפ"ג בעיצומה! התחלת לימודים ב־8 במרץ

סמסטר אביב זה להקדים ללמוד או להתחיל באיחור?

זה בעיקר עניין של נקודת מבט...

זה שלא התחלת ללמוד באוקטובר, לא אומר שעכשיו צריך לחכות עד השנה הבאה בשביל להתחיל את לימודי התואר השני.

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מזמינה בוגרי תואר ראשון, גם מבית וגם ממוסדות אקדמיים אחרים, לנצל את ההזדמנות להתקדם צעד נוסף ולהירשם ללימודים לתואר שני כבר עכשיו ולהרוויח שנה!​

​ניתן להירשם גם לתעודת הוראה​ ולמספר מצומצם של תוכניות לתואר ראשון ​הפתוחות גם הן להרשמה בסמסטר אביב​.

פתיחת סמסטר אביב תשפ"ג: 8/3/2023 | סטודנטיות וסטודנטים שמתחילים ללמוד בסמסטר אביב יכולים להשתלב במרבית הקורסים. בחלק מהמקרים ניתן לקחת קורסי קיץ ולקצר את משך הלימודים לתואר. 

כל הסיבות להתחיל ללמוד לתואר שני בסמסטר אביב:

עם סיום לימודי התואר הראשון, כנראה שעדיין יש לך את הזמן והאנרגיה ללמידה. המוח מתורגל ומיומן בצבירת ידע ולמידת יכולות חדשות. זה בדיוק הזמן להתקדם ללימודי תואר שני ולנצל את העובדה שאורח החיים הסטודנטיאלי מוכר ואהוב ואין סיבה שלא להאריך אותו עוד טיפה.

ההמתנה יכולה רק לפגוע ברצף ולהקשות. אם הסיבה להמתנה היא התפיסה האינטואיטיבית ששנת לימודים מתחילה באוקטובר, ובכן-זה לגמרי תלוי בך​ לצאת מהקיבעון ולכתוב את המציאות שלך אחרת.

למרבה הצער, רבים מכירים את הסיטואציה הבאה יותר מדי מקרוב: לאחר שלוש או ארבע שנים של לימודי התואר הראשון, לאט לאט מתגבשת ההכרה כי התחום בו בחרת הוא לא התחום הנכון לקריירה שלך. לחילופין, גם אם שביעות הרצון שלך מהתואר שלמדת ומהידע שצברת גבוהה, עולם התעסוקה לא מחזיק באותה דעה כמוך ומסתבר שיכולות הפרנסה שלך מצומצמות משהו.

​במקרה זה האקדמיה מספקת פתרון מצוין: זה הזמן לשבת עם עצמך ולבצע חישוב מחדש. לימודי תואר שני יאפשרו התמקצעות בתחום אחר, קרוב לתחום אותו למדת או רחוק ממנו לגמרי, אבל בכל מקרה ייפתחו בפניך אפשרויות תעסוקה חדשות שהיו חסומות לפני כן. הבנת שהשתנה הכיוון? אז למה לחכות ולא להתחיל כבר באביב?

​החלטת כבר ללמוד מתישהו תואר שני, אבל קוד​ם כל העדפת לצאת לשוק העבודה, להשתפשף מקצועית, להרוויח קצת כסף ורק אחרי כן, לקראת פתיחת השנה הבאה, להחליט. זה לא בהכרח נכון. התואר השני שונה מאוד מהראשון. זה כמובן מאוד תלוי תחום, אבל במדעי הרוח, החברה והניהול, וגם בתוכניות נבחרות במדעי ההנדסה ובמדעי הטבע, התארים המתקדמים מציעים תוכניו​ת מרוכזות ליום לימודים​ או יומיים בשבוע בלבד, מה שבהחלט מאפשר שילוב עבודה לצד התואר. 

אבל זה ממש לא הכל. באוניברסיטת בן-גוריון בנגב הבינו את הצורך של הסטודנטים להתפתח מבחינה מקצועית בעולם התעסוקה ופתחו תוכניות לימודים שמתנהלות בעיקר בשעות הערב או בימי שישי, שניתן לשלבן עם עבודה במשרה מלאה. העבודה בזמן התואר תאפשר לך לרכוש ניסיון מקצועי לצד ההשכלה האקדמית. אין כמו להפוך את המשרד שלך למעבדת ניסויים: לתרגל במקום העבודה את הכלים שלמדת בתואר בזמן אמת ולעדכן את המרצים שלך האם התיאוריות שלהם עובדות גם בעולם האמיתי.​

​הסיבות לדחות תואר שני ולהתחיל אותו "כמקובל", בין אם נכונות או לא נכונות, כבר לא רלוונטיות:

 • הפחד מקורסים שלא יפתחו בקיץ | במסלול מובנה לתואר שני אין בעיית התנגשויות של קורסים וצורך ב"קורסים מיוחדים" כמו בתואר הראשון. אם המחלקה מאפשרת, בדומה לרוב המחלקות, התחלת לימודים בסמסטר אביב, משמע שאין משוכה בלתי סבירה או ייחודית בדרך.
 • החשש ממועד סיום התואר | סטודנטים לתואר ראשון נרתעים מלסיים ב"אמצע שנה" באותה מידה שהם נרתעים מלהתחיל, וזאת בגלל תפיסה מוטעית של אפשרויות מצומצמות יותר להרשמה לתואר שני או פחיתות (זו התפיסה, זה לאו דווקא אומר שזה נכון) במשרות פנויות בתעשייה. בוגרי התואר הראשון בעלי הניסיון כבר יודעים שהחשש הזה לא רלוונטי.
 • ה"סכנה" שביציאה מהתבנית | בתארים מתקדמים ההתנהלות של כל סטודנט וסטודנט שונה מלכתחילה, עם מערכת לימודים פרטנית ובהתאמה אישית בהתאם לנסיבות החיים ותעסוקתו.​​​

להמשיך ליהנות מהחוויה הסטודנטיאלית הייחודית שליוותה אותך בתואר הראשון בדיוק בתקופת השיא שלה: חבל לפספס את חגיגת פורים באוניברסיטה, את הכיף של יום הסטודנט או את הקפיצה לבריכה במרכז הספורט בין שיעור לשיעור בדיוק כשהקיץ מתחיל 

אם לא למד​ת באוניברסיטת בן-גוריון בנגב את התואר הראשון, זו ההזדמנות שלך להשלים פערים וליהנות מהחיים הסטודנטיאליים המפורסמים במדינה בדיוק ברגע הנכון. ​או במילים אחרות - It's Never Too Late For BGU.

תוכניות לימוד הפתוחות להרשמה לתואר שני בסמסטר אביב:

 • מדעי הרוח והחברה
  היסטוריה של עם ישראל, ספרות עברית, מקרא, ארכיאולוגיה והמזרח הקדום, פילוסופיה ולימודי המזרח התיכון.
 • ​מדעי הטבע
  כימיה; מדעי כדור הארץ והסביבה; ​מדעי המחשב; ​​מדעי החיים; ​​מתמטיקה; ​פיזיקה; ​אקולוגיה, ממשק ושמירת טבע.
 • מדעי ההנדסה
  הנדסת אלקטרואופטיקה; הנדסת אנרגיה; הנדסת ביוטכנולוגיה; הנדסה ביורפואית; הנדסה גרעינית; הנדסת חומרים; הנדסת חשמל ומחשבים; הנדסה כימית; הנדסת מכונות; הנדסת מכטרוניקה; הנדסת מערכות תוכנה ומידע; הנדסת מערכות תקשורת; הנדסה סביבתית; הנדסת תעשייה וניהול - כל המסלולים והמגמות למעט מגמת ניהול תעשייתי; ניהול והנדסת בטיחות; ​הנדסת בניין.
 • מדעי הבריאות
  מדעי הרפואה במגמות: מדעי הרפואה, אפידמולוגיה, ביוכימיה קלינית, וירולוגיה, ​מיקרוביולוגיה ואימונולוגיה, סוציולוגיה של הבריאות, פיזיולוגיה, פרמקולוגיה, גנטיקה התפתחותית.
 • ​​ניהול
  ניהול ומדיניות ציבורית כולל המסלול המרוכז; ניהול מלונאות ותיירות; ​מנהל עסקים במסלול הרגיל בכל המגמות פרט לתוכניות מנהלים, מנהיגות חברתית ו-IMBA​;​
 • קמפוס אילת
  ​מדעי ​החיים במגמת ביולוגיה ימית;​ ניהול תיירות ומלונאות
 • בית הספר ה​בינ"ל ללימודי מדבר
  לימודי מדבר; ​הידרולוגיה ואיכות מים; ​פיזיקה סביבתית ואנרגיה סולרית;​ אקולוגיה, ממשק ושמירת טבע​​.
 • התוכנית הבינ"ל ללימודי מדינת ישראל
 • ​לימודי תעודת הוראה​​

 

למידע על תהליך ההרשמה »