מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

section-bottom

אנחנו רוצים אותך!

כל מה שתקבלי כדי להצליח בעולמות המדע, הטכנולוגיה וההנדסה + תכנית EcoSister

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מאמינה שהגיוון המגדרי הוא הכרחי ולכן פועלת להבטיח מעטפת כוללת שתיתן למועמדות ולסטודנטיות את העידוד, התמיכה וליווי שיעזור להן לממש ולהגשים את עצמן בעולמות הטכנולוגיה, המדעים המדויקים וההנדסה.

התמיכה והליווי ניתנים למועמדות בתוכניות ובמחלקות מדעי המחשב, הנדסת חשמל ומחשבים, הנדסת תוכנה, הנדסת מערכות תקשורת, הנדסת מערכות מידע, הנדסת נתונים, הנדסת מכונות והנדסה אזרחית וסביבתית (לימודי הנדסת בניין). 

כדי לדאוג שתמיד יהיה מי שיענה לשאלות שלך, שתרגישי בנוח לשאול ולשתף בכל התלבטות, אנחנו פה בשבילך –

 • עוד לפני ההרשמה לאוניברסיטה, את מוזמנת להתייעץ עם נציגות ונציגי במוקד המידע והרישום של האוניברסיטה.
  ​יש לך שאלות נוספות? המנטורית במחלקה בה התעניינת, שהייתה בנעליים שלך לפני כמה שנים ומכירה את החששות מקרוב, תשמח ללוות אותך, תיצור איתך קשר ותוודא שכל השאלות שיש לך זוכות למענה. 
 • ברכות! גם אחרי שהתקבלת, המנטורית מהמחלקה, תשמח ללוות אותך מרגע הקבלה ועד להפיכתך לסטודנטית בפועל במסגרת תכנית EcoSister.
  המנטורית תשמח להסביר לעומק ולכוון אותך בתקופה שטרם הלימודים בהיבטים השונים, כולל בנושא הלימודים, בהיכרות עם מסגרות ייחודיות לנשים במחלקה (במידה וישנן), ביצירת קשר אישי מפעם לפעם ובנושאים נוספים.
  את פרטי הקשר של המנטורית שלך נשלח אליך במייל לאחר הקבלה ללימודים.
 • במהלך התואר, הזדמנות להשתתף בסדנאות ייעודיות לפיתוח קריירה בהייטק.

המשרד להוגנות מגדרית באוניברס​יטת בן-גוריון בנגב מעניק השנה 25 פרסים בסך 4,000 ש״ח כל אחד, למועמדות המצוינות ביותר שיירשמו ללימודים לתואר ראשון ויחלו את לימודיהן בשנת תשפ"ד במחלקות נבחרות. לכל מחלקה יש מכסה ולכן כל הקודמת זוכה. לכל הפרטים על פרס הכניסה למועמדות מצטיינות »

בקמפוס באוניברסיטה פועלים מספר ארגונים העוסקים בקידום נשים בהיבטים שונים. חלק מהארגונים הללו נתמכים על ידי המשרד להוגנות מגדרית​ ו/או עובדים בשיתוף פעולה עם המשרד. 

 • האגודה הסטודנטיאלית

  ​באגודה הסטודנטיאלית ישנה רכזת שוויון מגדרי וטיפול בהטרדות מיניות. מדור מעורבות כבית של התאים והארגונים הפוליטיים והחברתיים בקמפוס, אמון על ריכוז אפשרויות התנדבות, העשייה החברתית, קיימות, יוזמות סטודנטיאליות, פיתוח המודעות לשוויון עבור כל המגדרים ומניעת הטרדות מיניות ואחראי על קידום מאבקים חברתיים וחיבור הסטודנטים לבאר שבע.
 • Prowoman

  ​ארגון Prowoman הוקם בשנת 2012 במטרה לקדם ולעודד נשים במשק ובחברה הישראלית לפיתוח קריירה משמעותית וקידום לתפקידים ניהוליים. התוכנית מיועדת לסטודנטיות השואפות להפוך בעתיד למנהלות, יזמיות ומשפיעות בכלל התחומים במשק. כיום, העמותה רשומה ופועלת ב 14 מוסדות אקדמאיים, ביניהם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
  התכנית מורכבת ממפגשים שבועיים עם נשים מובילות ובעלות תפקידים בכירים ומשפיעים, אשר משתפות את הסטודנטיות בסיפור ההצלחה האישי שלהן, כיצד הן משלבות קריירה לצד משפחה, וכן חושפות את הסטודנטיות לדילמות, הישגים, אתגרים ותובנות מניסיונן האישי. מטרת המפגשים היא לאפשר לסטודנטיות לקבל כלים ארגוניים וניהוליים לשימוש עתידי, לעבור פיתוח אישי, ובעיקר לקבל העשרה, השראה ומוטיבציה לעשייה ולהגשמה עצמית, הן בתחום האישי והן בתחום המקצועי.
  בסיום התכנית כלל הסטודנטיות מצטרפות לארגון הבוגרות של העמותה, הכולל למעלה מ 1200 נשים בוגרות התכנית מכל השנים ומכלל המוסדות האקדמיים, הנמצאות בשלבי קריירה שונים. הארגון מקיים אירועים, תכנית מנטורינג, הרצאות וסדנאות במהלך השנה לבוגרות בלבד, ובכך מקיים רשת קשרים ונטוורקינג המניחה את הקרקע לשיתופי פעולה עתידיים.
  לפרטים נוספים ניתן לשלוח מייל ל-Bgu@prowoman.org.il

 • QueenB

  QueenB היא עמותה שהוקמה על-ידי סטודנטיות למדעי המחשב לאור מיעוט הנשים סביבן באקדמיה ובתעשייה. מתוך רצון לשנות מציאות זו, העמותה שמה לעצמה למטרה להעלות את הייצוג הנשי בתחומי הטכנולוגיה.
  מטרת העמותה היא לייצר תחושת מסוגלות בקרב נערות ונשים לגבי יכולתן לעסוק בכל מקצוע שיבחרו. פעילותה המרכזית היא תכנית מלגות שבה סטודנטיות למדעי המחשב והנדסה מלמדות נערות בכיתה ח' תכנות, מתוך אמונה כי תכנות הוא לכולן וכי הוא כלי חינוכי ומקצועי הכרחי, המאפשר "מוביליות" חברתית.
  כמו כן, במסגרת פעילות העמותה סטודנטיות למדעי המחשב והנדסה מרחבי הארץ מוזמנות לקחת חלק בקהילת הסטודנטיות של קווין בי. הקהילה מחברת בין סטודנטיות ובין התעשייה על בסיס אירועים משותפים, למידה ומחקר, תוכניות הכוונה לתעסוקה, התמחויות, ימי הכנה ומיון וכן הלאה. כך הן מקוות ליצור קבוצה חברתית מגובשת של נשים מוכשרות וחזקות.

 • פוליטיקאיות צעירות

  התוכנית "פוליטיקאיות צעירות" הוקמה ע"י ניצן סניור שניאור בשנת 2015, כדי לעודד ולקדם נשים צעירות להיכנס לזירה הפוליטית הישראלית, ברמה הארצית והמקומית. באמצעות מפגשים בגובה העיניים עם נבחרות ציבור ונשים העוסקות בפוליטיקה, נחזק את ההבנה והתחושה כי השדה הפוליטי שייך גם לנו - ויש לנו זכות ואחריות לבחור, להיבחר ולקדם את הדעות ותפיסות העולם שלנו בזירה הציבורית.
  מפגשי "פוליטיקאיות צעירות" מתקיימים במהלך סמסטר ב'. את התכנית מובילות שתי רכזות מהקמפוס. התוכנית עצמאית לחלוטין ואינה משוייכת לשום מפלגה או עמותה.

 • ;she codes

  קהילה טכנולוגית של נשים מפתחות תוכנה, שהוקמה במטרה להגיע ל-50% מפתחות תכנה בישראל. היא הוקמה ב-2013 בידי רות פולצ'ק ומונה כעת למעלה מ 50,000 חברות.
  בין חברותינו יש נשים שמבקשות ללמוד פיתוח תוכנה או לעשות הסבה מקצועית לתחום ההייטק, מפתחות שבאות במטרה להתפתח במקצוען ולפגוש מפתחות אחרות ונערות בגילאי תיכון שלומדות תכנות. ערכי הליבה שלנו הם אמונה בעצמך, התמדה וקהילה.
  אנחנו מפעילות מעל 40 סניפים ברחבי הארץ, בהם מתנהלים מסלולי לימוד תכנות למתחילות ללא ידע ו-5 מסלולים למתקדמות (ניתן לעבוד על פרויקט/שיעורי בית משלך). בנוסף, פועלות קבוצות לעבודה על פרויקטים בליווי מתנדבות מהקהילה, הרצאות טכנולוגיות, מפגשים עם נשים מעוררות השראה, ייעוץ קריירה, קורס הכנה למציאת עבודה ועוד.
  האפשרות להיות חברת צוות ב-;she codes תורמת גם היא להתפתחות המקצועית והאישית של החברות. המתנדבות מנהלות את הסניפים, מתכננות את מסלולי הלימוד, מפיקות את האירועים שלנו ועוד.

  • גם אחרי הלימודים 

   בוגרות אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מוזמנות ​להתנסות בסימולציית ראיון לראיון טכני/HR בעזרת מתנדבות ומתנדבי הארגון, להם ניסיון בתפקידים טכנולוגיים, כולל התאמה של המראיין.ת לשפת הפיתוח שבה הבוגרת מתראיינת.
   למידע נוסף על מרכז הקריירה של הארגון »​​

 • התא הפמיניסטי

  התא הפמיניסטי באוניברסיטת בן-גוריון בנגב קם במטרה לקדם מודעות פמיניסטית בקמפוס ולפעול למען שוויון וצדק מגדרי. העשייה שלנו מתבצעת בעיקר בתוך הקהילה הסטודנטיאלית במטרה ליצור מרחב בטוח בדגש על יחס שוויוני, העצמה נשית ומאבק באלימות והטרדות מיניות. כקבוצה אנחנו שואפות ליצור שיח פמיניסטי בטוח ומכיל לכל המגדרים ולכל הדעות. אנחנו מזמינות אתכן.ם לקחת חלק בפעילות של התא ולפעול למען נושאים שבוערים בכן.ם.
 • יזמות נשית WE

  קהילת WE - Women Entrepreneurship היא קהילת יזמות לסטודנטיות ובוגרות המפעילה הרצאות, סדנאות, עזרה ותמיכה בתחום היזמות.
  זוהי תוכנית ייחודית וחדשנית שהוקמה במטרה להעניק ערך, כלים התחלתיים ועזרה במימוש הפוטנציאל אשר טמון ביזמיות ומנהיגות צעירות באקדמיה.
  התוכנית מורכבת מ-10 מפגשים שמתקיימים בסמסטר א' וכוללת כוללת הרצאות של יזמיות, יזמים ואנשי מקצוע מובילים.
  בין הנושאים ייכללו:

  • אבני הבסיס וצעדים ראשונים להקמת סטארט-אפ

  • הובלת צוות מייסדים מנצח

  • בניית תוכנית עסקית

  • כלים לתקשורת עסקית נכונה ומיומנויות בניית קשרים

  • גופים תומכים במיזמים

  • מקורות מימון למיזמים

  • היבטים משפטיים ועוד המון על הפרק. 

  מספר המקומות מוגבל. ️

  סטודנטיות מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, מוזמנות להגיש מועמדות בקישור​