מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

סדנת כתיבה זוכרת

אחר

איך הופכים את החיים לספרות? מתחילים במילה וממשיכים משם.
31באוקטובר
הרשמה לאירוע

בהנחיית הילה בלום

בין התיעוד לבדיון קיים מרחב אינסופי של צורות ומבנים ספרותיים. בסדנה"כתיבה זוכרת" נשוטט בו יחד. נעבד בכתב חומרים מהחיים אבל גם נמציא לתוכם דמויות ומצבים ותפאורות ותאורות. 

נחזק את היסודות: נשכלל את ההבנה של "שואינג" (להראות/הראיה) לעומת טלינג (לספר על/הגדה) ואת מיומנות המעבר בכתיבה בין נקודות מבט שונות ובין מספרים שונים. נתאמן על איך ומתי להניח לטקסט "לשתוק" ונגלה שהבחירה מה לא לכתוב מפורשות בסיפור שלכם, או בכל סיפור שהוא, חשובה לא פחות מהבחירה מה כן לכתוב בו. והכי חשוב, נכתוב נכתוב נכתוב.

הילה בלום היא כלת פרס ספיר ומעורכות הספרות המובילות בישראל. בין עשרות הספרים שערכה גם ספרים זוכי פרסים בארץ ובעולם וכן רבי מכר רבים ובהם "בשבילה גיבורים עפים" של אמיר גוטפרוינד, "ארבעה בתים וגעגוע" של אשכול נבו ו"תקלה בקצה הגלקסיה" של אתגר קרת. בשנת 2011 ראה אור רומן מפרי עטה, "הביקור" שהיה לרב מכר מיד עם צאתו, תורגם לשפות זרות והיה מועמד לפרס ספיר. ספרה השני "איך לאהוב את בתך", ראה אור ב-2021 בהוצאת כנרת זמורה-דביר וזיכה אותה בפרס ספיר לשנת תשפ"ב. הספר תורגם לגרמנית, הולנדית, איטלקית ואנגלית והוא זוכה להתעניינות ולהערכה רבה בעולם.

פרטי הסדנה 

שישה מפגשים מקוונים 

ימי שלישי, בשעות 19:00-21:00

לו"ז המפגשים:

31.10.23, 7.11.23, 14.11.23, 21.11,23, 28.11.23, 5.12.23

עלות הסדנה: 800 ש"ח 

לתשלום >>

אירועים קרובים

07בנובמבר

סיפורים עממים ומנטליות לאומית

מה מספר לנו הסיפור "ג'ק ואפון הפלא" על האנגלים? ואיך סיפורו של החלילן מהמלין מבטא את המנטליות הגרמנית? פרופ' יגאל שוורץ יציע קריאות פרשניות מקוריות לסיפורים עממים מוכרים.
22באוקטובר

סדנת קריאה בין ספרות לפסיכותרפיה

איך אפשר לעזור לאדם לחיות נכון יותר? מה זה אומר, "להחמיץ את החיים?" עד איזה גיל אפשר לתקן מסלול חיים והתנהלות?
18באוקטובר

שיח סופרות.ים #1

חמי רודנר ולאה איני ישוחחו על השראה בכתיבה ובמוזיקה, ועל יצירה משותפת מתוך ידידות ארוכה.

למה הכי כיף ללמוד אצלנו

775
Posts
7741
followers
59
following