Page Navigation:

הקדמה

שימוש בנתונים

שימוש באתר

שימוש לניסויי מעבדה

ייעוץ


אתר ה-IAT העברי הראשון
האתר הישראלי להדגמת ה-IAT הוקם בשנת 2005. האתר הוא חלק מהאתר הבינלאומי, שפותח באמריקה על-ידי חוקרים מאוניברסיטאות הרווארד, וירג'יניה ו-וושינגטון.

באתר שני חלקים. באתר ההדגמה מופיעים מספר מבחני IAT שכל האתרים המקומיים תחת המטרייה של האתר הבינלאומי מתבקשים להציג בשפתם, ומבחן אחד ייחודי לישראל (ספרדים-אשכנזים).

באתר המחקר, המבקרים יכולים להשתתף במחקרים בפסיכולוגיה. רוב המחקרים הללו מבוססים על ה-IAT, או לפחות עוסקים בקוגניציה חברתית חבויה.

שימוש בנתונים מהאתר
עד היום השתתפו המבקרים באתר הישראלי בלמעלה מחמישים אלף מבחנים. הנתונים הנאספים מהמבחנים באתר הישראלי יכולים לשמש למחקרים על אודות החברה הישראלית, ובעיקר על אודות פסיכולוגיה חברתית קוגניטיבית. ניתן ליצור איתי קשר ולבקש לנתח את המידע שצברנו. ניתן גם לפנות ישירות לבריאן נוסק.

מדיניות האתר היא לספק את המידע שצברנו לכל חוקר באקדמיה או מחוצה לה שמעוניין לעשות בו שימוש מחקרי סביר, אלא אם המידע הובטח כבר לאדם אחר (כולל החוקרים השותפים באתר) למטרות מחקריות דומות. כמו כן, אנו קשובים להצעות לשיתופי פעולה מחקריים הכרוכים בניתוח הנתונים שנאספו באתר.
עריכת מחקרים באמצעות האתר

האתר מאפשר שימוש במשאבים שלו: פיתוח והרצת ניסויים באתר (כולל שכפול של ניסויים הקיימים באתר ההדגמה, להרצה על נבדקים במחקר שלכם). השימוש במשאבים האלו מותנה בכך שהחוקרים הראשיים באתר מאשרים את הניסוי שלכם כמתאים לרוחו של האתר. השירות כרוך בתשלום. תשלום המינימום לפרויקט באתר הוא כ-$3000. 


אם אתם מעוניינים בשירותים אלו, אתם יכולים ליצור קשר איתי, אבל מומלץ לפנות ישירות ל-Project Implicit.


Return to Top

שימוש ב-IAT בניסויי מעבדה

ניתן לתכנת IAT בכל תוכנה שפותחה לכתיבת לניסויים מבוססי זמן-תגובה בפסיכולוגיה. למשל, לא קשה לכתוב גירסת IAT באמצעות התוכנות DirectRT, E-Prime, Inquisit, Psychopy, OpenSesame ו-Mathlab. 


במעבדתי השתמשנו במהלך השנים ב-DirectRT. כאן ניתן להוריד דוגמה לגירסה של IAT בעברית ב-DirectRT, כולל קבצים לניתוח הנתונים בתוכנת sas. לאחרונה, התחלנו במעבר ל-OpenSesame, וכאן מופיעה הגירסה הראשונה שפיתחנו. אם ברשותכם גירסאות עבריות שנכתבו בתוכנות אחרות, אשמח אם תשלחו אלי קובץ שאוכל לשים כאן באתר, או לפחות קישור.


להרצה באינטרנט, ניתן להשתמש באתר שלנו, כפי שתואר למעלה. הטכנולוגיה שבה אנחנו משתמשים נגישה (קוד פתוח; כרגע, בשני חלקים ב-github, כאן, וכאן, ראו דוקומנטציה כאן), הקוד הפתוח כולל קוד שרת פשוט מאוד שטרם נבדק היטב. אנחנו עובדים כעת על תוכנת שרת משופרת שתכלול גם סביבת עריכה ובדיקה לניסויים. במצב הנוכחי של הקוד הפתוח שלנו, יש לשער שכל מתכנת\ת רשת סביר\ה או סטודנט\ית בעל אוריינטציה טכנולוגית חזקה יוכלו להקים בשבילכם סביבה מתאימה להרצת ניסויים באינטרנט בשבוע-שבועיים של עבודה. לאחר מכן, נדרשים עוד שבוע-שבועיים ללמוד כיצד לתכנת ניסויים בטכנולוגיה שלנו. כדי להריץ IAT ומדדים עקיפים אחרים בניסויים שלכם באמצעות הטכנולוגיה שלנו, הכינותי מראש סקריפטים מתאימים בהם תוכלו להשתמש.

בשנים האחרונות התפרסמו פתרונות נוספים להרצת IAT באינטרנט (כולל תוכנות בתשלום, כמו Inquisit), אז שווה לגגל קצת בנושא.


להמלצות לגבי הפרמטרים המומלצים בעת בניית מטלת IAT, אני ממליץ לקרוא הדרכה באתרו של מפתח השיטה, Anthony Greenwald ובאתר של ממשיכו Brian Nosek.

 

Return to Top

ייעוץ והדרכה בתחום עמדות אוטומטיות וקוגניציה חברתית אוטומטית

אני תמיד שמח לייעץ ולעזור לחוקרים ישראלים שזקוקים לעזרה בתחום של עמדות אוטומטיות ומדידתן.


האתר הבינלאומי ל-IAT שייך לארגון ללא-מטרות רווח הממומן באמצעות שירותי מחקר בתשלום, מענקי מחקר והרצאות. נציגים של האתר מרצים בפני קהלים שונים המתעניינים ב-implicit bias ובעמדות אוטומטיות. ניתן לפנות אלי להרצאות דומות בישראל.

 

Return to TopCourtesy Open Web DesignThanks to Promotional Gifts