עודכן לאחרונה ב-02.1.12
הזדמנויות מחקר לסטודנטים בתואר ראשון
סטודנטים לתואר ראשון מוזמנים להשתלם במחקר פסיכולוגי במעבדה, במסגרת הקורס "מחקר מודרך", או בעבודה בשכר כעוזרי מחקר.

ראשית: בדקו אם המעבדה מעניינת אתכם. השקיעו זמן-מה בקריאת החומרים השונים באתר זה (בעיקר כאן).
הדרכה במחקר
בסוף כל סמסטר, מתקבלים סטודנטים אחדים מתואר ראשון להשתתפות בקורס שבו הם מתמחים במחקר, תיאוריה ומתודולוגיה במעבדה, לתקופה של שני הסמסטרים הבאים (סמסטר א' ו-ב', או סמסטר ב' ו-א', ולפעמים סמסטר ב'+קיץ). 

מרבית המשתתפים בקורס הם סטודנטים לשנה ב' ו-ג' בתואר ראשון במחלקה לפסיכולוגיה. לפרטים נוספים על קורסי ההתמקדות במחקר, ניתן לקרוא את דף המחלקה בנושא.

יישמרו מקומות מיוחדים המיועדים לסטודנטים שלומדים גם מדעים קוגניטיבים, ולסטודנטים המשלבים התעניינות בפסיכולוגיה עם התעניינות בטכנולוגיה\סטטיסטיקה\פילוסופיה של המדע. זאת, כדי לעודד סטודנטים עם אוריינטציה מדעית חזקה להכיר את עבודת המחקר בפסיכולוגיה חברתית.

הפעילויות במהלך הקורס מגוונות. הן עשויות לכלול: השתתפות שבועית בפגישת מעבדה, הכרות עם מאמרים עדכניים בתחום המחקר של המעבדה, עבודה כנסיינים בניסויים של המעבדה, השתתפות ביצירת חומרים לניסויים, השתתפות בקידוד נתונים לניסויים, השתתפות בדיונים על ניסויים מתוכננים ועל משמעות תוצאות שהתקבלו בניסויים קודמים במעבדה, וקבלת אחריות מלאה על מחקר. העבודה מתנהלת במשותף עם ד"ר יואב בר-ענן ותלמידי המחקר (מאסטר ודוקטורט) במעבדה.

בדרך-כלל, סטודנטים בקורס מתנסים בעזרה בהכנת והרצה של מספר ניסויים שונים (טווח: 2 עד 8 ניסויים), בהתאם לצרכים של המעבדה, לתחומי העניין של הסטודנט, ולמגבלות הזמן בקורס (לא יותר מכ-5 שעות בממוצע כל שבוע). הסטודנטים מתואר ראשון הם חלק אינטגרלי מהמעבדה: הם מוזמנים לעבוד וללמוד בחדרי המעבדה, ולקחת חלק באירועים החברתיים של המעבדה.

המטרה בקורס היא להשכיל את הסטודנטים בעבודת המחקר בהתאם לרצונותיהם וצרכיהם. לכן, הסטודנטים קובעים בעצמם את מידת המעורבות שלהם בעבודת המחקר במעבדה, בהתאם להתעניינותם וזמינותם. מינימום המעורבות הנדרש הוא עזרה בהרצת ניסויים, קריאת החומר העיוני בקורס, השתתפות בפגישות מעבדה וכתיבת עבודת סיכום. אולם, סטודנטים שירצו בכך, יוכלו להכיר לעומק את כל שלבי המחקר, ובסמסטר השני שלהם במעבדה, יוכלו גם לבקש אחריות מלאה על ניסוי משלהם. האחריות כוללת את יצירת הניסוי, הרצתו, ניתוחו ופירוש תוצאותיו. סטודנטים מצטיינים יוכלו להישאר זמן נוסף במעבדה לעבודה בתשלום.

השתתפות בקורס מצריכה בדרך-כלל השקעה של כחמש שעות בשבוע. היות שחלק ניכר מהעבודה הוא הרצת ניסויים, ישנה עדיפות לבעלי לו"ז גמיש (כלומר, מספיק שעות פנויות כדי שנוכל לחלק את זמן המעבדה בין הנסיינים). אנו לא מצפים מסטודנטים לעבוד במעבדה בתקופת המבחנים.  

סטודנטים עם התעניינות ו\או יכולות הקשורות למחשבים ולטכנולוגיה יקבלו תפקידים מיוחדים ואוטונומיה רבה מהרגיל.
דרוש\ה מתכנת\ת

המעבדה זקוקה לעובד\ת עם יכולת ונסיון בתכנות.

עבודה בשכר

המעבדה מעסיקה גם עוזרי מחקר בשכר; בדרך-כלל סטודנטים שהשתתפו בקורס המחקר במעבדה, או סטודנטים עם יכולות וניסיון בתכנות.


צרו קשר

המעוניינים בהגשת מועמדות מתבקשים לשלוח קורות חיים וגליון ציונים ל-baranany@bgu.ac.il.