ספריות אחרות של אוניברסיטת בן-גוריון

 

הספריה הרפואית

הספריה הרפואית ממוקמת במתחם המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה. הספריה מכילה ספרים, כתבי עת, מאגרי מידע אלקטרוניים וחומרים אורקוליים בכל שטחי הרפואה. לקבלת מידע על שעות פעילות הספריה ועל השירותים הניתנים בה אנא בדקו בדף הבית של הספריה הרפואית. כדי לחפש באוספי הספריה הרפואית הקישו כאן. לגישה ישירה לקטלוג הספריה הרפואית מדף הבית של ספריית ארן, הקישו על "קטלוג ספריות אב"ג".

טלפון: 08-6400517

דוא"ל: medlib@bgu.ac.il

מנהל הספריה הרפואית: טירן עזרא-הימס

 

ספריית המכון לחקר מורשת בן-גוריון ("מורשת")

ספריית המכון לחקר מורשת בן-גוריון נמצאת בשדה-בוקר. היא מקיפה 35,000 ספרים בתחומי הציונות, תולדות "היישוב" ומדיניותו, תנועת העבודה הציונית, הסכסוך היהודי-ערבי, העלייה וההתיישבות וספרות. כן נמצא בספריה מבחר גדול של מאמרים ועיתונים משנת 1920 ועד היום. האוסף כולל כל ספר ולמעלה מ – 21,000 מאמרים מאת דוד בן-גוריון ועליו בעברית ובשפות אחרות. אלפי מאמרים, נאומים ומכתבים מתוך ספרים, עיתונות יומית וכתבי עת מופתחו ומוחשבו במאגר המידע בן-גוריון.

לקבלת מידע על שעות הפתיחה של הספריה ועל השירותים הניתנים בה ולחיפוש במאגר המידע של המכון הקישו על דף הבית של ספריית המכון. כדי לחפש בקטלוג הספרים של הספריה הקישו כאן. כדי להיכנס לקטלוג הספרים ולמאגר המידע של בן-גוריון דרך דף הבית של ספריית ארן הקישו על "קטלוג ספריות אב"ג".

טלפון: 08-6596944

דוא"ל: sifmor@bgu.ac.il

מנהלת הספריה: גב' לילי אדר

 

 

בן-גוריון –  ארכיונים ממוחשבים

החומר בארכיוני בן-גוריון הממוחשבים במכון למורשת בן-גוריון ובמרכז המחקר עבר רישום ממוחשב ומפתוח מבוקר

הארכיונים שואבים את מעמדם החוקי והמשפטי מ"חוק בן-גוריון" שחוקק בכנסת בשנת תשל"ז (1976).

הארכיונים הם שלוחה של הארכיונים הלאומיים. הם מכילים כיום יותר משלושה מליון עמודי מסמכים, כולל פריטים נדירים וייחודיים כמו יומניו האישיים של בן-גוריון המכסים למעלה מחמישים שנות פעילותו הדינאמית בתנועת העבודה, במפא"י (מפלגתו הפוליטית), בסוכנות היהודית ובמדינת ישראל. הארכיונים מכילים את מכתביו של בן-גוריון, את נאומיו ואת מאמריו כמו גם פרוטוקולים והתכתבויות עם ארגונים וועדות אליהם היה קשור. למעלה מ – 500,000 עמודי טקסט נסרקו, מוחשבו ואוחסנו במאגרי המידע בצורות שונות: טקסט מלא, הדמיות (images) וכו'. לקבלת מידע נוסף על ארכיוני בן-גוריון הממוחשבים ולחיפוש במאגרי המידע שלהם, הקישו כאן.    

טלפון: 08-6596946

דוא"ל: archive@bgu.ac.il

מנהלת הספריה הממוחשבת של ארכיוני בן-גוריון: נלי אורן

 

ספריית ג'יין שפירו (הספריה ע"ש ג'יין שפירו)

ספריית ג'יין שפירו של מכון יעקב בלאושטיין לחקר המדבר בשדה בוקר נוסדה בשנת 1979 כדי לענות על צורכי סגל המכון. אוסף הספריה כולל ספרים, כתבי עת, דוחות, מפות ופרסומים מיוחדים בכל נקודות המבט של חקר המדבר, כמו אקולוגיה, חקלאות, בוטניקה, זואולוגיה, אדריכלות ואנתרופולוגיה.

מידע נוסף אפשר למצוא בדף הבית של ספריית ג'יין שפירו.

טלפון: 08-6596712

פקס: 08-6596887

דוא"ל: libboker@bgumail.bgu.ac.il

מנהלת הספריה: הלן פירמן  

 

 

Back חזרה לדף הבית של הספריה